NBA Günlükleri

Kanada Ekibi Doludizgin

Doğu’nun ikinci sırasındaki Toronto Raptors, karşı karşıya geldiği Miami Heat’i 107-103 mağlup etmeyi başardı. İki takımın hücum verimliliğinde sıkıntı yaşarken, yıldızlarından daha fazla verim alan Raptors maçı galip tamamladı.

Fred VanVleet maçın yıldız ismiydi. Yıldız isim maçı, 36 sayı, 5 ribaund ve 4 asistle tamamladı. VanVleet 12’de 7 üç sayı ve 16’da 8 saha içi isabetiyle oynarken serbest atış çizgisinin gerisinde hata yapmadı ve 13’te 13 yaptı. Öte yandan Pascal Siakam 22 sayı ve 6 ribaundla oynarken Kyle Lowry de maçı 15 sayıyla kapattı ve galibiyette önemli pay sahibi isimlerden biri oldu.

Miami Heat cephesinde ise üç sayı çizgisinin gerisindeki ritimsizlik maç boyu baş ağrıttı. Bilhassa kenardan gelen oyuncularının katkısıyla maça tutunan Heat, son dakikalara kadar ümitlerini korusa da mağlubiyetten kaçamadı. Goran Dragic maçı kenardan gelerek 25 sayı, 5 ribaund ve 5 asistle tamamladı. Jae Crowder 16 sayı, 6 ribaund ve 3 asistle oynarken Jimmy Butler da özellikle son dakikalarında yaptığı hatalarla büyük hayal kırıklığı yarattığı maçı 16 sayı, 7 ribaund ve 5 asistle bitirdi.

Toronto Raptors bir sonraki maçında perşembe sabahı 03.00’te Orlando Magic’le karşılaşacak. Heat ise bir sonraki maçında salıyı çarşambaya bağlayan gece 01.30’da Boston Celtics’le oynayacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir