NBA Günlükleri

Kritik Maçta Kazanan Pelicans

Playoff için önem arz eden maçta, New Orleans Pelicans ile Memphis Grizzlies karşı karşıya geldi. Pelicans, genelini önde götürdüğü maçta Grizzlies`i 109-99 mağlup etmeyi başardı.

Batı Playoff`u için çok önemli olan maça önde başlayan taraf Pelicans oldu. İlk çeyrek ve ikinci çeyreği aynı tempoda üstün bir şekilde götüren Pelicans ilk yarıyı Grizzlies karşısında 58-51 önde kapatan taraf oldu. Üçüncü çeyrekte Jaren Jackson Jr ile direnç göstermeye başlayan Grizzlies, maçta ilk defa öne geçti ancak son çeyrekte Brandon Ingram ve Zion Williamson ikilisi damgasını vurduğu son çeyrekte eline aldığı üstünlüğü kaybetmedi ve 10 sayı farkla maçı kazanan taraf New Orleans Pelicans oldu.

Pelicans`ta, takımın en skorer oyuncusu 24 sayı ile Brandon Ingram olurken onu 23 sayı ile Zion Williamson talip etti. Benchten çok iyi katkı alan Batı temsilcisi  Pelicans, Josh Hart`tan 15 sayı ve 7 ribaund, JJ Redick`ten ise 16 sayılık katkı aldı.

Grizzlies cephesinde, Jaren Jackson Jr 22 sayı ve 2 blok ile oynarken Jonas Valanciunas ise 13 sayı ve 13 ribaund ile double-double yaptı. Benchten gelen Grayson Allen`ın 17 sayılık performansı mağlubiyeti engelleyemedi.

Memphis Grizzlies, 5 Ağustos günü Utah Jazz ile karşılaşacak. New Orleans Pelicans, Playoff için mücadele ettiği takımlardan biri olan Sacramento Kings ile 6 Ağustos`ta karşı karşıya gelecek

Ayberk Ozan on InstagramAyberk Ozan on Twitter
Ayberk Ozan
ayberkozan0@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir