NBA Günlükleri

Fenerbahçe Beko medya gününü basın mensupları ile gerçekleştirdi

Ekibimizden Volkan Metin’de yer aldığı Fenerbahçe Beko Euroleague medya günü bugun Ülker Sports Arena’da gerçekleşti.

İlk olarak takım menajeri Maurizio Gherardini konuştu.

Gherardini açıklamasında şu demeçlere yer verdi;

“Uzun bir aradan sonra hoşgeldiniz. 6 ay sonra bir basketbol etkinliğin bir parcası olmak gerçekten çok keyifli verici. Çok belirsiz bir dönemden geçtik. Belirsiz bir sezon var önümüzde. Euroleague medya günü aslında normalliğe atacağımız ilk adımımız oluyor. Hepimiz oynamak istiyoruz, hem Euroleague’de hem Türkiye liginde. Çok güzel bir sezon olmasını istiyorum. Taraftarlara heyecanı yaşatmak istiyoruz. Tabii ki bu sefer alışık oldukları atmosferde olmayacak ama teknolojik araçlar vesile olacak. Yakın zamanda eski atmosfere kavuşmayı ümit ediyorum. Fenerbahçe tarihinde, Türkiye tarihinde ve Avrupa basketbol tarihinde Fenerbahçe basketbol takımı adını tarihe yazdırdı. Çok güzel şeyler yaşandı, bu yüzden bu sezon “Yellow Legancy” sloganını kullandık. Legancy, inanmak, felsefeler ve başarımızı ifade ediyor. Hem Obradovic’e hem de tüm oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Yeni sayfamızda koç Igor ve yeni oyuncularımız var. Aynı hedefi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu an için çok mutluyum. Çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz, Çok değişik şeylerle mücadele edeceğiz. Sizin (medya) desteğinize ihtiyacımız olacak. Bu maçları belgemek için.”.

“Obradovic’in ayrılması çok kolay karar değildi. Çok zor bir pandemi dönemi içerisindeyiz. Obradovic’le çok iyi bir ilişkik var ve 20 yıldır dostum. Zaman geçtikçe ailesini çok daha fazla düşündü, ben de bir ara ara vermeyi düşündüm. Inanılmaz stresli bir iş. Arada durmak gerekiyor. Ben de düşündüm. Kulübe olan bağlılığımı, Türkiye’ye olan bağlımımı. Bu belirsiz arada sorumluklarımı düşündüm. Obradovic ve yöneticilerle görüştükten sonra kalma kararı verdim.”

Ardından açıklamalarda bulunan koç Igor Kokoskov ise şunları kaydetti;

“Fenerbahçe ailesinin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Çok bir sıcak karşılama oldu. Seyahat için Istanbul’a çok kez geldim. 5 yıl önce Gherardini ve Obradovic’i ziyarete ve 3 sene önce milli takımla turnuva için Istanbul’a geldim. Türkiye’ye Istanbul’a ve Fenerbahçe’ye çok büyük bir saygım var. Fenerbahçe’nin dünya çapında büyük bir marka olduğunun farkındayım. Bizden nasıl bir beklentiler olduğunu biliyorum. Çok zor bir dönemdeyiz. Önümüzde belirsiz bir sezon var. Ama hepimiz çok heyecanlıyız. Ben koçluk yapmak için, oyuncularımda oynamak için çok heyecanlı. Hem eski hem de yeni oyuncularımızdan oluşan bir sentez oldu. Nando, Vesely ve Melih’in yanında katılan yeni oyuncularımız var. Bir sentez oluşturduk ve çok iyi bir oyuncu grubuyla çalışıyoruz. Yüzde yüz profesyonel ve yüzde yüz mutlular. Sağlıklı bir ortamımız var ve bu ailenin bir parçası oldukları için çok mutlular. Söz verdiğim şey bütün bildiklerimi ve tecrübelerimi takımla paylaşacağım. Takımımızı hazırlayıp tüm şampiyonlukları kazanacak hale geleceğiz.” dedi.

Son olarak açıklamalarda bulunan takım kaptanı Melih Mahmutoğlu ise;

“Çok zor bir dönemden geçiyoruz.Biz oyuncular için değişik bir sezon olacak. Yılbaşına kadar maçlarımız seyircisiz olacak. Biz yinede elimizden gelenini yapacağız. Çok heyecanlıyız, yeni hoca ve oyuncularımız var. Burada 8’inci senem ve bu yüzden ayrıca heyecanlıyım. Zeljko’ya çok teşekkür ediyorum, ondan çok şey ögrendim. Igor’dan da çok şey öğreneceğim. Tek amacımız sezona iyi hazırlanıp başlamak. Her zamanki hedeflerimiz şampiyonluk. Biz sahada oyuncular olarak en iyimizi vereceğiz.” dedi.

Fenerbahçe Beko, basın toplantısından önce basına kapalı takım fotoğrafı çektirdi.

Fenerbahçe Beko yeni sezona Ligde 26 Eylül’de Ormanspor ile sahasında oynacağı maçla sezonu açacak.

 

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin
NBA Günlükleri Genel Yayın Yönetmeni

One Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir