NBA Günlükleri

Russell Westbrook’a İki Takım Sıcak Bakıyor

Russell Westbrook, transfer döneminde Los Angeles Clippers ve New York Knicks’in ilgisini çekecek gibi duruyor.

 

Westbrook, Houston Rockets ile 1 sezonu tamamladı fakat beklentileri tam olarak karşılayamadı. Teknik ekipte yaşanan değişim sonrası yıldız oyuncunun Teksas ekibindeki geleceği de sorgulanır hale gelmişti ve Westbrook, transfer döneminde Rockets’ın takas listesinde yer alması durumunda talipleri de olacağı söyleniyor.

 

 

2019-20 sezonuna şampiyonluk adayı olarak giren ama hayal kırıklığı yaratan Los Angeles Clippers, Kawhi Leonard ve Paul George’un yanına bir yıldız oyun kurucu almak istediği biliniyor. New York Knicks ise takımına uzun zamandır eksikliğini hissettiklerini düşündükleri süper yıldız eksikliğini Westbrook ile doldurmak istiyor. Fakat her iki ekibin de yıldız oyuncu için neleri takasta feda edebilecekleri şuan için bilinmiyor.

 

Ayrıca Westbrook, 2020-21 sezonunda 41 milyon, 2021-22 sezonunda ise 44 milyon dolar kazanacak ve 2022-23 sezonu için 47 milyon dolar değerinde oyuncu opsiyonu mevcut. Pandemi döneminde NBA ve takımların yaşadığı ekonomik sorunlar düşünüldüğünde Westbrook’a ilgi duymak kazanılması zor bir kumar gibi gözüküyor.

 

 

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir