NBA Günlükleri

Çekişmeli Maçı Phoenix Suns Kazandı

NBA`de Batı Konferansı takımlarından Phoenix Suns, Dallas Mavericks`i ağırladı. Maçın son anına kadar iki takımda birbirinden kopamadı ve Phoenix Suns maçı 106-102 kazandı.

Maça Booker ve Paul ile etkili başlayan taraf Phoenix Suns oldu. Mavericks ara ara cevap vermeye çalışsa da Doncic`in ritimsizliği yüzünden sorun yaşadı ancak son bölümdü yaptıkları seri ile çeyreği güçlü bitirdiler. İkinci çeyrek de Suns uzunları Ayton ve Jones faul sorunu nedeniyle oyunda çok fazla kalamadı ancak Dallas bu durumu yay gerisinden çok kötü olduğu için avantaja çeviremedi ve devreye Suns üstünlüğü ile gidildi. Mavericks, bu çeyreğe Doncic`in de ayaklanması ile beraber çok iyi girdi. Faul sorunu yaşamaya devam eden Suns`da benchten gelen Cameron Payne ve Cameron Johnson büyük bir direnç ortaya koydu. Son çeyrek de Mavericks, Brunson önderliğinde sonuca gitmeye çalıştı ancak ona eşlik eden isim olmayınca maçı Booker ve Paul`un basketleri ile beraber Phoenix Suns 106-102 kazanmayı bildi.

Phoenix Suns`da takımın en skorer ismi olan Devin Booker ürettiği 22 sayı, 4 asist ve 5 ribaund ile galibiyette önemli rol oynadı. Benchten hatırı sayılır bir destek alan Suns`da Cameron Payne ve Cameron Johnson`ın dışında Galloway de galibiyette rol aldı.

Dallas Mavericks`de ise takımın yıldızı Luka Doncic, 32 sayı, 5 asist ve 8 ribaund üretti. Tim hardaway 12 sayı, 4 ribaund, Josh Richardson 12 sayı ve 7 ribaund ile mağlubiyete engel olmadı.

Dallas Mavericks`in bir sonraki rakibi son şampiyon Los Angeles Lakers olacak. Suns ise iki gün sonra Sacramento Kings ile karşılaşacak.

Ayberk Ozan on InstagramAyberk Ozan on Twitter
Ayberk Ozan
ayberkozan0@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir