NBA Günlükleri

Bucks kazanmaya devam ediyor

Milwaukee Bucks evindeki büyüleyici performansı sürdürmeye devam ediyor. Dallas Mavericks’i 112-109 mağlup eden Bucks, evinde oynadığı yedinci maçta altıncı galibiyetini aldı.

Başa baş giden mücadelenin son bölümlerinde Khris Middleton’ın bulduğu iki üç sayı ve iki serbest atış isabeti Bucks’a derin bir nefes aldırdı. Dallas, bitime saniyeler kala dörde çıkan farkı eritmekte güçlük çekti ve bu sezonki beşinci mağlubiyetini aldı.

Giannis Antetokounmpo’nun serbest atış çizgisinden yaşadığı zorluk geceye damga vurdu. 1/10 serbest atış isabeti bulan Antetokounmpo; Andre Drummond, Al Horford ve Shaquille O’Neal’dan sonra en az 10 serbest atış denemesinden sadece %10 ya da daha az isabet bulabilen dördüncü oyuncu oldu.

Bucks’ta Antetokounmpo 31 sayı ve 9 ribaund, Khris Middleton 15 sayı, 8 ribaund ve 6 asist, Jrue Holiday 16 sayı ve 5 asist ile galibiyette başrol oynadılar.

Dallas’ta Luka Doncic 28 sayı, 13 asist ve 9 ribaund, Tim Hardaway Jr. 22 sayı ve 6 ribaund, Kristaps Porzingis 16 sayı ve 10 ribaund ile mağlubiyete engel olamadı.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir