NBA Günlükleri

CJ MCCOLLUM DURDURULAMIYOR

Portland bu sene kadrosuna yaptığı eklemelerle her sene olduğu gibi playoff potasında bir  takım kimliğini korumaya devam ediyor. Liderleri Lillard ve McCollum, veteran Carmelo Anthony, uzun Yusuf Nurkic ve diğer yan parçalar ile takım olarak iyi bir kimya oluşturdular ve bunun üzerine her sene koymaya devam etmeyi amaçlıyorlar. Portland’ın yıllardır en derin sorunlarından birisi savunma idi. Geçen sene Nurkic’in yokluğunda uzun noktasında yalnız kalan Hassan Whiteside ile bu sorun tepe noktasına çıkmış ve takım gerçekten hiçbir şekilde savunamayıp sadece hücum ederek var olmaya çalışmıştı. Bu sene takıma katılan Robert Covington bu konuda Portland’a bir kaç seviye atlatmasının yanı sıra, bir çok pozisyonu oynayabilmesiyle de kadroya derinlik kazandırdı. Ayrıca Nurkic sakatlığı atlatıp dönünce takım ideal 5’ine kavuşmuş oldu.

Bu gelişmelerin ışığında sezona 6-4’lük bir giriş yapan Portland’da CJ McCollum rüzgarı esiyor. Adeta bir süper yıldız gibi oynayan  ve takımını sırtında taşıyan oyuncu bu sezon istatistiklerde, takımın lideri Lillard’ın da önüne geçmiş durumda.
28.1 sayı ortalama ile oynuyor ki, bu onu ligde maç başına en çok sayı atan 2. oyuncu yapıyor. Birinci sıra Bradley Beal’e ait(34.9 sayı). 

Maç başı 4,9 üçlük isabeti ile tüm ligde 1. sırada. Bu üçlükleri %44.5 gibi inanılmaz bir yüzde ile atıyor. 

Tüm bunların yanına maç başına 5 asisti de ekleyince, CJ durdurulamaz bir sezon yaşıyor diyebiliriz.

Ve ekleyelim, tüm bu istatistikler, kariyerinin en yüksek istatistikleri. Yıldız oyuncu bu yıl kariyerinde ilk kez All-Star olmak için elinden geleni yapıyor.

 

 

Eren Toklu on Twitter
Eren Toklu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir