NBA Günlükleri

Detroit Pistons kazanmayı hatırladı

NBA’de bu sabaha karşı oynanan maçta Detroit Pistons, sahasında Philedelphia 76ers’i ağırladı.

Maça Detroit Pistons çok hızlı ve özellikle Wayne Elimgton’un üç sayılık basketleri ile bir anda 13-2 öne fırladılar. Daha sonra farkı bir ara 15’e dahi çıkaran Pistons, ilk çeyreği 34-23 önde kapattı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan taraf Philedelphia oldu. Philedelphia’nın farkı 5’e kadar düşürdüğü bu dönemde Detroit’te Jeremi Grant sorumluluk alarak takımını önde tuttu ve ardından Detroit, 8-0’lık bir seri ile farkı yeniden 13’e kadar çıkardı. (51-38) Sonraki bölümde farkı 17’ye kadar çıkaran Detroit, çeyreği de 64-50 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Pistons üçlükle başlasa da, ardından 8-0’lık seri yakalayan Philly, farkı 9 sayıya indirdi. Bu bölümde Detroit’in farkı korumasında pay sahibi isimler Jeremi Grant ve Delon Wright oldu, ayrıca Wayne Ellington da üçlüklerine devam etti. Çeyrek 89-75 Detroit lehine sonuçlandı.

Son periyotta da dengeli oyun sürdü. Philedeplphia’da özellikle Tyrese Maxey ön plana çıka da, 30-29 çeyrek skoru ve 119-104 maç skoru ile kazanan, Detroit Pistons oldu.

4 maç sonra galip gelen Detroit, 2 gün önce kaybettiği rakibinden rövanşı da almış oldu. Detroit’te takımının ve maçın en skorer ismi, 28 sayı 7 ribaund ve 9 asist üreten Delon Wright oldu. Wright bu performansı ile kariyer rekoru kırdı.

Wright dışında, Jeremi Grant 25 sayı, 8 ribaund ve 5 asist; Wayen Ellington 20 sayı ve Mason Plumlee de 10 sayı 10 ribaund ile double-double yaparak skora katkı sağlayan diğer isimler oldular. Bençten gelen Josh Jackson da 12 sayı ile mücadele etti.

Bu maça Joel Embiid’den yoksun çıkan ve 3 maç sonra kaybeden Philedelphia’da en skorer isim, 25 sayı ile oynayan Tobias Harris oldu. Ben Simmons ise mücadeleyi 11 sayı ile tamamladı. Philly, maçı kazanamadıi ancak önemli bench katkısı aldı. Bençten gelen Tyrese Maxey 17, Tony Bradley 12 ve Shake Milton da 10 sayı ile takımına katkı sağladı.

Bir sonraki maçlarda Sixers, sahasında Los Angeles Lakers’ı konuk edecek, Pistons ise deplasmanda Cleveland Cavaliers ile mücadele edecek.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir