NBA Günlükleri

Dino Radja: “Bu Basketbol Değil.”

Eski NBA oyuncusu Dino Radja, günümüz basketbolunu ağır bir şekilde eleştirdi.

Hall Of Fame üyesi, NBA’den ayrıldığından beri ligin izlediği yolu takdir etmediğini, maçların giderek gösteri maçlarına benzemeye başladığını söyledi.

Eski oyuncu, Basketball Network ile “1-ON-1” isimli podcast’te şu ifadeleri kullandı;

“Benim zamanımda, boyalı alanda canınıza okurlardı. Barkley’ler, Oakley’ler, Mason’lar, Laimbeer’lar, kafanızı keserdi. Onlara fake atıp içeri geçerseniz, kafanız topla beraber vücudunuzdan ayrılırdı.”

Radja, ligde geçirdiği zamanın aksine, artık neredeyse hiç savunma yapılmadığını ve oyuncuların topu ellerinde gereğinden fazla tutarak sürekli bire biri kovaladıklarını ileri sürdü. Bu fikrini ise, Brooklyn Nets’in yeni süperstarı James Harden üzerinden gösterdi;

“25 kez topu yere vurabiliyorsunuz ve sürekli bire karşı beş oynanıyor. Harden her maç 50 üçlük deniyor ve buna basketbol diyorlar. Hiç hoşuma gitmiyor. NBA, artık savunma yapılmayan bir All-Star maçına dönmüş durumda. Rakamlar mantıksız bir şekilde sıçradı. Ama insanların sevdiği ve para verdiği şey de bu, o yüzden umurumda değil.”

Ahmet Ağaoğlu on EmailAhmet Ağaoğlu on FacebookAhmet Ağaoğlu on InstagramAhmet Ağaoğlu on LinkedinAhmet Ağaoğlu on TwitterAhmet Ağaoğlu on Youtube
Ahmet Ağaoğlu
Basketbolcu, yazar ve ezelden beri Golden State taraftarı, ek olarak sitenin en yetenekli yazarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir