NBA Günlükleri

Kokoskov: “Bizim İçin Önemli Bir Meydan Okuma”

Turkish Airlines Euroleague`in 18. haftasında deplasmanda karşılaşacakları Kızılyıldız maçına dair Fenerbahçe Beko`dan başantrenör Igor Kokoskov ve Marko Guduric, açıklamalarda bulundu.

Sırp koç, takımın internet sitesinden yapılan açıklamada, “Rakibimiz yakın zamanda antrenör değişikliğine gitti ve bu sayede yeni bir enerji yakalamayı hedeflediler. Jordan Loyd ve Langston Hall’un muhtemel dönüşleriyle birlikte çok daha farklı bir takım olacaklar. Birçok yetenekli isimleri var. Çok iyi bir kadroya sahipler ve kadro değişikliğinden sonra daha istikrarlı bir görüntü çiziyorlar. Özellikle son birkaç maçtaki mücadeleleri, onların normale döndüğünü gösteriyor. Belgrad’da kazanabilmek için elimizden gelen en iyi oyunu sergilememiz gerektiğini anlamalıyız. Taraftarlı ya da taraftarsız, Belgrad her zaman çok zorlu bir deplasman olmuştur. Bizim için önemli bir meydan okuma olacağını biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takıma yeni katılan Marko Guduric ise önemli ve zor bir deplasmana çıkacaklarını belirterek, “EuroLeague’deki her maç gibi bu da çok önemli bir karşılaşma olacak. Bence son dönemde iyi bir iş çıkarıyor, daha iyi idman yapıyor ve bu sayede takım olarak oynadığımız basketbolu geliştiriyoruz. Herkes sağlığına kavuştu. Kızılyıldız’a karşı en iyi oyunumuzu oynamalıyız. Bunu başarırsak galip gelip serimizi sürdürebileceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Ayberk Ozan on InstagramAyberk Ozan on Twitter
Ayberk Ozan
ayberkozan0@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir