NBA Günlükleri

Pistons’tan ilk galibiyet

NBA’de Detroit Pistons, sahasında ligin güçlü takımlarından Boston Celtics’i ağırladı.

İlk çeyrekte maça giremeyen rakibi karşısında maça özgüvenli başlayan Detroit, 27-12 öne fırladı.

İkinci çeyrekte oyunu dengelendi ve her iki takımın da 28’er sayı bulduğu çeyrek sonunda Detroit devreye 55-40 üstün gitti.

Boston Celtics, ikinci üçüncü çeyrekte oyuna ağırlığını koydu. 33-24 çeyrek skoru ile farkı 6’ya indirdiler, ancak periyot içinde farkın daha da aşağı düştüğü sekanslar yaşandı.

Son çeyreğe de iyi başlayan ve öne de geçen taraf Boston oldu. Maçın sonlarında, durum 94-93 Detroit lehine iken Boston, çok kritik bir hücumda topu kaybetti ve hızlı hücumda Derrick Rose’un turnikesi ile Detroit, farkı 3’e taşıdı. Son hücumda Jaylen Brown, maçı uzatmaya taşıyacak üçlüğü kaçırdı ve mücadele 96-93 Detroit lehine sonuçlandı.

Sezonun ilk galibiyetine ulaşan Detroit Pistons’ta, Jeremi Grant 24 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. Ayrıca Saddiq Bey 17, Josh Jackson 11 sayı ile mücadele ederken, Mason Plumlee 8 sayısının yanına 17 ribaund ekleyerek ön plana çıktı. Derrick Rose da bençten gelerek 17 sayılık katkı sağladı.

Sezonun 3.yenilgisini alan Boston’da ise, Jayson Tatum 28,Jaylen Brown 25,Marcus Smart 13 ve Jeff Teague de 12 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

Bir sonraki maçlarda her iki takım yeniden karşı karşıya gelecek.

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir