NBA Günlükleri

“Bunu Kazanmayı Çok İstediğim İçin Yapıyorum!”

Dallas Mavericks’in Sloven yıldızı Luka Doncic, NBA’de 2. sezonunu geçiriyor ve ligin en gözde oyuncularından birisi. Performansı da aynı şekilde yükseklerde: 27.8 sayı, 8.7 ribaund ve 9.3 asist. Fakat Doncic’in herkes tarafından eleştirilere maruz kalan bir tarafı da var: sık sık faul almaya çalışması ve alamadığı faullerden dolayı hakemler itiraz etmek.

ESPN’den Stephen A. Smith’e bir röportaj veren yıldız oyuncu, “insanlar senin hakemlere çok itiraz ettiğini, vücut dilinin doğru olmadığını söylüyorlar. Bu konuda ne düşünüyorsun?” sorusuna:

“Bu yaptığımın belirli bir noktaya kadar doğru olduğunu inanıyorum. Özellikle bu sene bunu fazla yaptığımı söyleyebilirim. Fakat son maçlarda bu konuda daha iyiye gidiyorum. Hakemlere itiraz etmenin çok doğru olmadığını ve bundan da vazgeçmem gerektiğinin farkındayım. Ancak bunu kazanmayı çok istediğim için yapıyorum.”

“Ardı ardına 6 maç kaybettik ve çok iyi durumda değildik. Böyle zamanlarda da çok istemediğiniz şeyler yapıyorsunuz. Birçok yanlış yaptığımı biliyorum ama bu yanlışlarımdan ders almam gerekiyor. Hala gencim, bu konuda gelişim göstereceğimi düşünüyorum” cevabını verdi.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir