NBA Günlükleri

Euroleague’deki Türk derbisinde kazanan Anadolu Efes

Turkish Airlanes Euroleague’de 26. hafta Türk derbisine sahne oldu. Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’i konuk etti.  Maçı baştan sona üstün oynayan Anadolu Efes, 74-106 ile kazanan taraf oldu.

Maça oldukça hızlı başlayan Anadolu Efes idi. Fenerbahçe’nin hücumda oldukça dağınık bir görüntü çizmesi ve üst üste yaptığı top kayıpları, Efes’in bir anda öne fırlamasına sebep oldu. Çok verimli bir ilk periyot geçiren Anadolu Efes, periyotu Micic önderliğinde 11-24 önde geçti.

İkinci periyotta Fenerbahçe Beko, uzunlarından pek katkı alamasa da Vesely’nin sayılarıyla ayakta kalmaya çalıştı. Efes ise tam bir takım oyunu ile asist sayısını da arttırarak devreyi 39-53 önde kapattı.

Üstünlüğünü, üçüncü periyotta da koruyan Anadolu Efes 28-19 çeyrek skoruyla farkı daha da açtı. Dördüncü periyota girerken skor 58-81’e geldi.

Son periyotta da oyuna hiçbir şekilde giremeyen Fenerbahçe, farkın daha da açılmasına engel olamadı ve maçı 74-106 kaybetti.

Anadolu Efes’te yıldızlaşan ve kariyer sayı skoru kıran Vasilije Micic,  37  sayı, 5 asist ve 1 ribaunt ile galibiyetin en önemli mimari oldu. Rodrigue Beaubouis 14, Sertaç Şanlı 13, Larkin 11 sayı ile çift hanelere çıkan diğer oyuncular oldular.

Fenerbahçe’de en skorer isim 24 sayıyla  Nando De Colo oldu. Jan Vesely 18 sayı ile oynadı.  Fenerbahçe’de bu iki isim dışında çift haneli skor üreten başka bir isim olmadı.

Böylelikle Fenerbahçe Beko’nun Euroleague’de yakaladığı 10 maçlık galibiyet serisi sona ermiş oldu. Fenerbahçe bu sezon 11. kez mağlup oldu.

Anadolu Efes ise 25. maçında 15. galibiyetini alarak,  Fenerbahçe ile galibiyet sayısını eşitlemiş oldu.

Eren Toklu on Twitter
Eren Toklu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir