NBA Günlükleri

Washington Wizards Küllerinden Doğdu

Sezon başında Russell Westbrook’un Washington Wizards’a takaslanmasının ardından çeşitli senaryolar gündeme gelmişti. Wizards’ın sezona oldukça kötü başlamasının ardından tartışmalar daha da artmıştı ancak Wizards’ın son maçlardaki yükselişi bu tartışmalara ve senaryolara biraz su serpti. Los Angeles Lakers’ı uzatmalarda 127-124 mağlup eden Washington ekibi bu sonuçla peş peşe beşinci galibiyetini almış oldu.

Bradley Beal maçın ardından “İyi hissettiriyor ama aynı zamanda pek bir şey yapmış sayılmayız. Bunun farkındayız ve birbirimize hatırlatıp duruyoruz. Kırmamız gereken kötü alışkanlıklarımız var ama yaptıklarımızı da küçümsemiyoruz.” dedi.

Washington’da Bradley Beal 33 sayı, 7 ribaunt ve 6 asist, Russell Westbrook 32 sayı, 14 ribaunt ve 9 asist ile galibiyetin mimarları oldular. Rui Hachimura 15 sayı ve 6 ribaunt, Robin Lopez 13 sayı ile galibiyete katkı sağladı.

Anthony Davis’in yokluğunun da etkisiyle son beş maçta sadece bir kez galibiyet alabilen Lakers’ta LeBron James 31 sayı, 13 asist ve 9 ribaunt, Montrezl Harrell 26 sayı ve 9 ribaunt, Kentavious Caldwell-Pope 21 sayı ile mağlubiyete engel olamadılar.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir