NBA Günlükleri

Anadolu Efes’in serisini Bayern Münih durdurdu

Turkish Airlanes Euroleague’de 30. hafta maçında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda Bayern Münih ile karşılaştı. Son anlarına kadar büyük çekişmeye sahne olan maçta Bayern, temsilcimizi 80-79 mağlup etmeyi başardı.

İlk periyottan itibaren başlayan çekişme çeyrek skoruna da yansıdı, temsilcimiz ilk periyotu 18-23 önde kapatsa da alışkın olduğumuz üstünlüğünü gösteremedi. İkinci periyotta da ilk periyota benzer bir oyunla ve neredeyse aynı çeyrek skoruyla bitti. İkinci periyot, üstünlüğünü koruyup farkı ufak ufak büyüten temsilcimiz devreye 37-46 önde girdi.

Alman ekibi, Efes’in kısalarına skor imkanı vermemek için Larkin ve Micic‘e sürekli fauller yapması dikkat çeken bir durumdu.

Üçüncü periyotta ritmini bulamayan temsilcimiz, farkın son periyot öncesi 4’e inmesine engel olamadı. Üçüncü çeyrek skoru 22-17 iken temsilcimiz final periyotuna da 59-63 önde girdi.  Son periyot tam anlamıyla bir sinir harbi şeklinde geçti. Tansiyonun ve çekişmenin çok yüksek olduğu anlarda Anadolu Efes, Vasilije Micic‘in sayısıyla son 10 saniyeye 78-79 önde girdi. Sonrasındaki Bayern hücumunda, Lučić‘e 3 sayılık atış sırasında faul çıktı. Lucic 2 atışında isabet buldu ve Bayern’i 80-79 öne geçirdi. Son topta Shane Larkin potaya gitti ancak sayıyı bulamadı. Bu pozisyonda Shane Larkin‘e faul yapıldığı konusunda koç Ergin Ataman‘ın yoğun itirazları oldu. Ancak karar değişmedi ve 80-79‘luk Bayern galibiyeti ile temsilcimizin 8 maçlık galibiyet serisi sona erdi.

Anadolu Efes’te Vasilije Micic 19, Shane Larkin 16, Rodrigue Beaubois 14 sayıyla oynadı. Bu isimler dışında çift haneli skor üreten bir oyuncumuz olmadı.

Ev sahibi ekipte ise Vladimir Lučić 18, Jalen Reynolds 14, Wade Baldwin ve Paul Zipser 12, D. J. Seeley 10 sayı üreterek çift haneli skor üreten isimler oldular.

Bu maçın ardından her iki takım da toplam 19 galibiyet, 11 mağlubiyete gelmiş oldu. İstanbul’da oynanan ilk maçı da 71-74 kazanan Bayern Münih,  ikili averajı da almış oldu.

Eren Toklu on Twitter
Eren Toklu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir