NBA Günlükleri

Dino Radja: “Russ ve Giannis Avrupa’da Oynayamaz.”

Hall Of Fame Dino Radja, Milwaukee Bucks’ın süperstarı Giannis Antetokounmpo ve Washington Wizards’ın süperstarı Russell Westbrook’un Avrupa basketbolunda sıkıntı çekeceklerini iddia etti.

Avrupa’da etkileyici bir kariyere sahip olan ve 4 sezon da Boston Celtics formasını terleten Radja, YouTube’da bir röportaj içeriği için Nuggets taraftar grubuna katıldı.

Eski basketbolcuya gelen “NBA yıldızlarının Avrupa basketboluyla nasıl başa çıkabileceği?” sorusuna Dino Radja;

“NBA’de savunma yapmıyorlar ve Avrupa’da ne yapması gerektiğini bilen 5 adamın karşısına çıkıyorsunuz. Boyalı alana girmenize izin vermiyorlar ve hücum ribaundu da alamıyorsunuz.”

“Şans eseri, Olimpiyat oyunları elemelerinde Yunanistan ile eşleşmiştik ve taktiğimiz buydu. O zamanlar Giannis MVP değildi ancak yine de zirvedeydi. İçeri girmesine ve hücum ribaundu almasına izin vermemiştik, ayrıca şutlarını da blokluyorduk. Diğer hareketlerine de müdahale etmiştik, bize karşı yalnızca 4 sayı bulabilmişti.”

Dino Radja daha sonrasında Russell Westbrook hakkında da yorumlarda bulundu ve eski MVP’nin Avrupada şampiyonluk yaşayamayacağını iddia etti;

“Bana göre şu Westbrook denen adamı Barcelona’ya, CSKA’ya veya başka bir takıma getirip Avrupa şampiyonu yapmasını isteseniz, bunun olma imkanı koca bir sıfırdır.”

 

Ahmet Mehmetağaoğlu on EmailAhmet Mehmetağaoğlu on FacebookAhmet Mehmetağaoğlu on InstagramAhmet Mehmetağaoğlu on LinkedinAhmet Mehmetağaoğlu on TwitterAhmet Mehmetağaoğlu on Youtube
Ahmet Mehmetağaoğlu
Basketbolcu, yazar ve ezelden beri Golden State taraftarı, ek olarak sitenin en yetenekli yazarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir