NBA Günlükleri

Fener Pire’de Zora Soktuğu Maçı Kazandı

Turkish Airlines EuroLeague’in 31. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Pire Barış ve Dostluk Spor Salonu’nda Olympiacos‘a konuk oldu. Mücadelenin galibi 71-76‘lık skorla Fenerbahçe oldu.

Fenerbahçe Beko maça çok iyi bir tempoyla başladı. Ahmet Düverioğlu’nun ön plana çıktığı ilk 10 dakikada ilk molaya 0-8’lik üstünlükle giren Sarı Lacivertliler çeyrek sonuna kadar bu üstünlüğünü 11-20‘ye kadar çıkartmayı balardı.

İkinci çeyrekte ise De Colo ve Jan  Vesely ikilisinin önceki maçlardanda alışık olduğumuz ikili oyunların tekrar izleme fırsatını yakaladık. Temsilzmiz İlk devrenin tamamında sadece 1 üçlük isabeti bulmasına karşın ilk yarıyı 27-43 gibi farklı bir skorla önde tamamladı.

Devre arasından 4 numaraları Sasha Vezenkov ve Georgios Printezis’in üçlükleriyle dönen Olympiakos skora tutunmayı başardı. Kriz dönemi Pierre ve O’Quinn sayesinde atlatan Fenerbahçe Beko kötü oyununa rağmen farkı 49-58 ile 9 sayıda tutmayı başardı ve son çeyreğe avantajlı bir şekilde girmiş oldu.

Son 10 dakikaya O’Quinn’in üçlüğü ve hemen akabininde Lorenzo Brown’ın top çalması üzerine smaçla başlayan temsilcimiz son 3 dakikaya kadar farkı tekrar 15’e kadar çıkardı. Ancak maçın son bölümünde Fenerbahçe’nin biraz da rehavete kapılmasıyla 16-4’lük seri yakalayan taraf Olympiakos oldu. Yunan temsilcisinin geri dönme çabaları yürekleri ağza getirse de maçı 71-76’lık skorla kazanan Fenerbahçe Beko oldu.

Olympiakos cephesinde Livio Jean-Charles 16, Sasha Vezenkov 15 sayıyla oynarken eski dost Kostas Sloukas  da 12 sayısıyla  mücadele etti.

Igor Kokoskov’un Fenerbahçe’sinde Jan Vesely 18 sayıyla maçın oyuncusu seçilirken  Dyshawn Pierre 15 sayıyla oynadı.

Bu sonuçla Olympiakos 17. kez mağlup olarak playoff’a kalma umutlarını mucizelere bırakırken Fenerbahçe Beko ise 19. Galibiyetiyle hemen üstündeki takımlarla galibiyet sayılarını eşitledi. Önümüzdeki hafta deplasmanda Bayern Münih’i yenmesi halinde Alman temsilcisini geçerek bir basamak daha yükselmiş olacak

Ali Yılbaşı
İstanbul Teknik Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir