NBA Günlükleri

“Shaquille O’Neal Tarzı Doğal Bir Gücü Var”

“O olağandışı bir güç ve kesinlikle harika bir oyuncu.” Bu sözler Dallas Mavericks başantrenörü Rick Carlisle’a ait. Cümledeki kişi zamirinin sahibi ise son iki maçta toplam 77 sayı Zion Williamson…

NBA’de New Orleans Pelicans’ın Dallas Mavericks’i ağırladığı ve parkeden 112-103’lük skorla galip ayrıldığı maçın ardından Rick Carlisle, Zion Williamson hakkında övgü dolu sözler kullandı.

Karşılaşma sonra ESPN mikrofonlarına konuşan 61 yaşındaki koç, Zion Williamson ve onun hızı hakkında şu sözleri söyledi:

“O olağandışı bir güç ve kesinlikle harika bir oyuncu. Pota altında bekleyip onunla mücadeleye girmek için büyük bir cesaretin olmalı çünkü sana çok hızlı geliyor. Onun sana doğru gelişi amtrak’tan(tren firması) ziyade daha çok acela(hızlı tren firması) gibi. Zion Williamson, süper hızda ve hiç durmayan bir tren gibi hareket ediyor. Shaquille O’Neal tarzı doğal bir gücü var.”

Bu sezon 41 maçta süre alan 20 yaşındaki oyuncu, 26.3 sayı, 3.6 asist ve 7.2 ribaund ortalamasıyla istatistiklerde yer alıyor.

Furkan Bahar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir