NBA Günlükleri

Anadolu Efes, İspanya’da kayıp!

Turkish Airlanes Euroleague‘de Playoff serisi dördüncü maçında Anadolu Efes, İspanyol temsilcisi Real Madrid‘e İspanya’da 82-76 mağlup oldu. Temsilcimiz, 16 sayı öne geçtiği maçta, son periyotta üstünlüğünü koruyamadı. Seride durum 2-2‘ye geldi ve Final Four’a gidecek takım, İstanbul Sinan Erdem’de oynanacak son maçta belli olacak.

Maça Real Madrid çok hızlı ve farklı girdi. Maça 17-0‘lık üstünlükle başlayan İspanyol ekibine yanıtı çok hızlı veren temsilcimiz farkı eritti ve ilk periyot 19-13‘lük Real Madrid üstünlüğüyle sona erdi. İkinci periyotta Anadolu Efes alışkın olduğumuz temposuna döndü, üçlüklerde bulunan isabetler ile kendine gelen Lacivert-Beyazlılar, ikinci periyotta 34 sayı üretti ve devreye 36-47 önde girmeyi başardı.

İlk periyotun ardın maçı tamamen üstün ve önde götüren temsilcimiz, üçüncü maçın bir benzer senaryosunu yaşadı. Son anlar yaklaşırken 72-59 önde olan temsilcimiz, üst üste gelen top kayıpları ve Real Madrid’in bulduğu sayılara çözüm üretememesi ile önce rakibini skora ortak etti, son dakikada ise Real Madrid’in öne geçmesine engel olamadı. Son dakika içerisinde gelen fırsatları da kullanamayınca rakibine 82-76 mağlup oldu. Efes son periyotta yalnızca 10 sayı bulurken, rakip Real Madrid bu çeyrekte bulduğu 25 sayı ile maçı kazanmayı bildi.

Efes’te Rodrigue Beaubois 23 sayı, Shane Larkin 22 sayıyla katkı veririken, bu iki isim dışında çift hanelere çıkan oyuncu olmadı.

Real Madrid’de Usman Garuba 24 sayıyla maçın en skoreri olurken, Jaycee Carroll 20 sayıyla oynadı.

Seride beşinci ve son maç, 4 Mayıs Salı günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

Eren Toklu on Twitter
Eren Toklu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir