NBA Günlükleri

Brooklyn Nets, Phoenix Suns’ı Devirdi! | ÖZET

NBA’de günün en dikkat çekici maçında Doğu’nun lideri Brooklyn Nets, Batı’nın 2 numarası Phoenix Suns’ı konuk etti. Yıldızları Kevin Durant ve Kyrie Irving’in üstün performanslarıyla Brooklyn Nets, parkeden 128-119 galip ayrıldı. Bu galibiyetle 61. maçında 41. galibiyetini alan Brooklyn Nets, Doğu Konferansı’ndaki liderliği pekiştirirken Phoenix Suns, 60. maçında 18. mağlubiyetini almış oldu.

James Harden’ın sakatlığı nedeniyle forma giyemediği maçta Kyrie Irving, 24’ü ilk yarıda olmak üzere 34 sayı 6 ribaund ve 12 asistle kusursuza yakın bir performans sergiledi. Sakatlığını atlatan ve bu maçla formasına kavuşan Kevin Durant ise 28 dakikada 33 sayı 6 ribaund 4 asist ve 2 top çalma ile maçı tamamladı. Blake Griffin ise 16 sayı 5 ribaund ve 4 asistlik önemli bir katkı vermiş oldu.

Maçı kaybeden Phoenix Suns tarafında ise All-Star yıldızı Devin Booker’ın 36 sayılık skorer oyunu galibiyet için yeterli olmadı. Veteran yıldız guard Chris Paul ise 14 sayı 4 ribaund ve 8 asistle kendisinden beklenen etkiyi tam olarak gösteremedi. DeAndre Ayton 23 sayı 13 ribaundla double-double yaparken Torrey Craig, 20 sayı ve 14 ribaundla double-double yapan bir başka Suns oyuncusu oldu.

Maçın özeti;

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir