NBA Günlükleri

Real Madrid darmadağın, Anadolu Efes 2-0 önde!

Turkish Airlanes Euroleague Playoff maçında temsilcimiz Anadolu Efes, baştan sona üstün oynadığı maçta Real Madrid‘i 91-68 mağlup etti ve seride 2-0 öne geçti.

İlk maçta 27 sayı farkla kazanan Efes, bu maçı da 23 sayı farkla kazanarak güle oynaya Final Four‘a gidiyor. Temsilcimizin üst üste ikinci kez Final Four’a kalması için kalan 3 maçın birini kazanması yeterli olacak.

Anadolu Efes maça Larkin, Micic, Simon, Moerman ve Sertaç beşi ile başladı. Lacivert-Beyazlılar ilk periyotta Simon ve Larkin‘le bulduğu basketlerle farkı ilk periyottan itibaren açtı. Periyot bitiminde skor 22-13’dü. İkinci periyota Dunston‘ın smacıyla başlayan Efes, farkı çift hanelere çıkartmış oldu. Devamında Larkin ve Beaubois ile bulduğu sayılarla skoru 31-19‘a getirdi. Moladan sonra Real Madrid ufak bir hayat belirtisi gösterse devreye 44-32 Anadolu Efes üstünlüğü ile girildi.

Üçüncü periyotta Anadolu Efes rakibini çok iyi savundu ve sürekli zor atışlara zorladı. Bu periyotta yine Larkin ve Sertaç‘ın katkılarıyla farkı koruyan temsilcimiz final periyotuna 65-45 önde gitti. Son periyotta yine oyundan düşen bir Real Madrid vardı. Rakibini adeta sahadan silen Efes, bu maçı da 23 sayı farkla 91-68 kazandı.

Maç sonunda Ergin Ataman: “Bir kez daha harika savunma yaptık. Micic ve Larkin başta olmak üzere herkes harika oynadı. Bir maç daha kazanmamız lazım, 2-0’ın bir anlamı yok. Her maç çok zor. Taveres yokken oynadılar. Final Four için henüz bir galibiyet’e daha ihtiyacımız var. Maçın başında da söyledim, onlar strateji değiştirdi ve kafamızı karıştırdı. İkinci yarıda biraz daha dikkat edip top kayıplarını azalttık ve bu da bize farkı getirdi.

Anadolu Efes‘te Vasilije Micic‘in 23, Shane Larkin‘in 21 ve Rodrigue Beaubois‘nın 11 sayısı galibiyette önemli rol oynadı.

Real Madrid‘de ise Trey Thompkins’in 17, Rudy Fernandez’in 11 sayısı yenilgiyi engelleyemedi.

Serinin üçüncü maçı 27 Nisan Salı günü Madrid’de oynanacak.  Anadolu Efes bu maçı kazanması halinde Final Four biletini cebine koymuş olacak.

 

Eren Toklu on Twitter
Eren Toklu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir