NBA Günlükleri

Russell Westbrook, “Benim gibisi yok!”

NBA’de dün gece sabaha karşı oynanan maçta Washington Wizards, San Antonio Spurs‘e 146-143 mağlup olmuştu. Wizards’ın yıldızı Russell Westbrook ise maçı 22 sayı 13 ribaund ve 14 asistle triple-double yaparak tamamladı.

Maçın ardından iddialı açıklamalar yapan Westbrook;

🗣️ “Dürüst olmak gerekirse benim gibisi yok! Eğer herkes benim yaptıklarımı yapabiliyor olsaydı, bu istatistikleri yakalayabilen daha fazla oyuncu olurdu. Parkeye çıktığım her maç takımıma yardımcı olup oyuna etki edebilmek için birçoğu şeyi yapıyorum. Ribaund alıyorum, savunma yapıyorum, pas veriyorum. Takımımın kazanması için ne gerekiyorsa onu yapıyorum. Bunları yaptığım için de insanların ne düşündüğünü dikkate almıyorum” ifadelerini kullandı.

🚨TRİPLE-DOUBLE MACHİNE 🚨

🏅Russ, Nisan ayında 12. triple-double’ını dün gece Spurs‘e karşı yaptı ve herhangi bir ayda Wilt Chamberlain’i geride bırakarak en çok triple-double yapan oyuncu oldu.

🏅Yine Russ, bu sezonki 29. triple-double’ını yaptı. 2016-17 sezonunda yaptığı 42 triple-double ile de bir sezonda en çok triple-double yapan oyuncu da kendisi.

🏅Triple-double konusunda Westbrook’un önünde sadece 1 rekor kaldı: 181 triple-double ile tarihin en çok triple-double yapan oyuncusu unvanını Oscar Robertson’dan almak! Bu rekor için Russ’ın 7 triple-double daha ihtiyacı var.

Wizards ise bu sezon 11 maçı kaldı. Bakalım Russell Westbrook, bu sezon bu rekoru kırabilecek mi? Büyük ihtimal bu 11 maçın en az 7’sinde triple-double yapacaktır. İzleyip göreceğiz.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir