NBA Günlükleri

San Antonio Spurs, Pelicans‘ı Deplasmanda Devirdi! | ÖZET

NBA’de Batı Konferansı’nda play-in potasını yakından ilgilendiren maçta New Orleans Pelicans, San Antonio Spurs‘ü konuk etti. Maç sonu çekişmeli geçen mücadeleyi Teksas ekibi Spurs 110-108 ile kazanmayı başardı.

San Antonio Spurs‘de DeMar DeRozan 32 sayı 7 ribaund ve 8 asistle maçın adamı olurken maç sonu kontrolü eline alması maçın kazanılmasında önemli bir rol oynadı. Derrick White 22 sayı ve 5 ribaund, Keldon Johnson 14 sayı ve 9 ribaund ile maçın kazanılmasında değerliydi. Dejounte Murray ise 11 sayı 7 ribaund 5 asistle çift haneli skor üreten bir diğer isim oldu.

New Orleans Pelicans‘da ise Zion Willamson 33 sayı ve 14 ribaundlık performansı galibiyet için yeterli olmadı. Brandon Ingram 24 sayı 6 ribaund 6 asist ve Lonzo Ball 24 sayı ile maçı tamamladı. Bu üç isim dışında Pelicans adına çift haneli skor üreten başka bir oyuncu olmadı.

Bu galibiyetle Batı Konferansı’nda %50 galibiyet yüzdesine(29 galibiyet-29 mağlubiyet) tekrardan ulaşan San Antonio Spurs, 10. basamaktaki yani play-in için yerini korurken 11. basamakta bulunan bu geceki rakibi New Orleans Pelicans ile arasında farkı 3 maça çıkartmış oldu. Pelicans ise play-in potası için direkt rakibine karşı almış olduğu bu yenilgiyle 59 maçta 26 galibiyette kalarak kan kaybetti.

Maçın özeti;

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir