NBA Günlükleri

Anadolu Efes Final Four’da!

Turkish Airlanes Euroleague Playoff beşinci maçında temsilcimiz Anadolu Efes, İspanyol temsilcisi Real Madrid’i İstanbul’da konuk ettiği maçı 88-83 kazandı ve adını Final Four’a yazdırdı.

Maçın başında Chris Singleton’ın sayılarıyla maça oldukça istekli başlayan Lacivert Beyazlılar, ilk periyottan itibaren Shane Larkin’i maça sokamadı. Real Madrid maçın başında boyalı bölgeden ve üçlükten buldukları sayılarla daha derli toplu bir oyun ortaya koydu.

Maçın devamında Jaycee Carroll ve Laprovittola ile etkili olan İspanyol temsilcisine karşı, halen Shane Larkin’i oyuna sokmaya çalışan ve bu sebeple oyundan dönem dönem önde olduğu periyotu 36-41 geride kapattı.

Üçüncü periyota oldukça hızlı başlayan taraf temsilcimiz Anadolu Efes oldu. Klasik üçüncü periyot başlangıcını yapan Lacivert Beyazlılar, Vasilije Micic’in asistleri, Rodrigue Beaubois’nın sayılarıyla bir anda öne fırladı. Bir ara farkı çift hanelere kadar çıkartan Anadolu Efes, üst üste gelen Real Madrid üçlüklerine engel olamasa da son periyota 3 sayı önde girdi.

Son periyot baştan sona bir o takımın bir diğer takımın önde olduğu, heyecan seviyesinin üst düzeye çıktığı bir 10 dakikaya sahne oldu. Larkin’in de üçlük bulmasıyla topu yönlendiren oyuncu rolüne tekrar gelmesiyle Anadolu Efes hep bir adım önde olsa da, Real Madrid Nicolas Lapprovitola’nın üst üste bulduğu zor üçlüklerle maçta kaldı ve son bölümde öne geçti. Son dakikada skor eşitken Anadolu Efes hücumunun son saniyesinde Krunoslav Simon’un kaydettiği üçlükle öne geçen temsilcimiz, sonrasında rakibine sayı izni vermedi ve maçı 88-83 kazanmasını bildi.

Temsilcimizde Chris Singleton 26 sayı ile maçın en skorer ismi olurken, Vasilije Micic 18, Simon 17, üç çeyrek sayı bulamayan Shane Larkin 10 sayıyla oynadı.

Real Madrid’de Nicolas Lapprovitola’nın 17, Trey Thomkins’in 12, Jaycee Carroll’ın 10 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Lacivert-beyazlılar bu sonuçla 28-30 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde bulunan Lanxess Arena’da yapılacak Final-Four’da CSKA Moskova ile karşılaşacak.

Anadolu Efes böylelikle dördüncü kez Final Four’a kalmış oldu. Daha önce 2000-2001 ve 2019 yılında Final Four’a katılma başarısı göstermişti.

Eren Toklu on Twitter
Eren Toklu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir