NBA Günlükleri

Damian Lillard Blazers İle Şampiyonlu İple Çekiyor

Damian Lillard sadece NBA şampiyonu olmak istemiyor, aynı zamanda bunu Portland Trail Blazers ile yapmak istiyor.

“İsteğimi ve kazanma arzumu ifade edebilmemin imkanı yok. Her şeyden daha çok istiyorum. Sadece şampiyonluk değil aynı zamanda tüm bunları bu şehirde gerçekleştirmek istiyorum. Mesela Broadway’de bir törenle El Guacho’yu (şehirdeki bir et restoranı) geçmek istiyorum. Hayalini kurduğum şey bu. Her sene Playoff başlarken ‘Bu yıl tüm dünyayı şok edip daha da büyüyeceğimiz yıl olacak mı?’ diyorum.”

Blazers tarihte sadece 1977’de 76ersı yenerek şampiyonluk elde etmişti..

Yakında 31’ine girecek olan Lillard, NBA sezonunda da dokuzuncu yılına girmiş olacak.

The Athletic’e konuşan oyuncu, bu konuyla ilgili şunları söyledi;
“Her sene bu noktaya geldiğimizde işin daha da ciddiye bindiğini hissediyorum. Çünkü her yeni seviye yeni bir soru demek. Buradan nereye gidiyoruz? Olduğumuz halimizle işi bitirebilir miyiz ya da nasıl bir yol izlemeliyiz? Eğer yapılması gerekiyorsa, nasıl değişikliklere gitmeliyiz? Ben de bu değişikliklerin nelerde yapılması gerektiğini bilmiyorum. Belki biz, bilemiyorum, belki koç değişikliği, belki oyuncu değişikliği.. Ne olursa olsun NBA için en iyi değişiklikler, sezon öncesindeki başarı ya da başarısızlıkları göz önüne alarak, nelerin gelişmeye katkı sağlayacağını düşünerek yaptığınız değişikliklerdir.”

“Sadece epey bir zaman oldu. Bunu beşinci yıl gibi düşünemeyiz. Beşinci yıldayken ‘Pekala, yalnızca beş yıl oldu..’ diyebilirdim, ama bu sezon tam dokuz yıl oldu. Işte bence tam da bu yüzden olduğundan daha fazla baskı varmış gibi hissediliyor. Ama ben yine de bunun geçtiğimiz iki seneden bir farkı olduğunu düşünmüyorum.”

Aleyna Şahin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir