NBA Günlükleri

Euroleague ödülleri dağıtmaya başladı

Alphonso Ford top Scorer, en iyi defans ve rising star ödülleri sahiplerini bulurken.

All-Euroleague 1 ve 2 takımları seçildi.

Bireysel ödüllerde temsilcilerimizden herhangi biri ödül kazanamamış olmasına karşın. Anadolu Efesten Micic 1. takıma ve Larkinde 2 takımda yer aldı, Fenerbahçeden sadece Nando de Colo 2. takımda yer alabildi.

MVP adayları arasında gösterilen ve sezonun 2. yarısından sezon sonu sakatlığına kadar Fenerbahçenin gerçekleştirdiği seride öne çıkan Jan Vesely nin 1. ve 2. takımda yer almaması ciddi eleştirilere yol açtı.

Takımlar ve ödüller şöyle oluştu.

Rising Star Trophy winner: Usman Garuba, Real Madrid

Real Madrid’ in genç uzunu Usman Garuba Euroleague koçlarının oyları ile ödüle uzandı. Sezon içerisinde 3.9 points, 4.0 rebounds, 0.6 steals and 0.7 blocks maç başına 16:17 istatistiklerine ulaşırken ödülü NBA scoutlarının radarında olan Rokas Jokubatis önünde kazandı.

EuroLeague Best Defender: Walter Tavares, Real Madrid

Walter Tavares EuroLeague En İyi Defans ödülü için ambargosunu sürdürmeye devam ediyor. Türk Hava Yolları EuroLeague baş antrenörleri tarafından yapılan ankette Real Madrid pivotunun maç başına 1.8 blokla ligi domine etti. Başarılı pivot alışagelmiş rakipleri olan Dunston ve Hines’ ı geride bırakarak ödüle uzandı.

Alphonso Ford Top Scorer Trophy: Alexey Shved, Khimki

Takımının ligi açık ara sonuncu bitirmesine karşın Shved 19.8 ortalaması ile bireysel anlamda başarısını 2. kez bu ödülü alarak gösterdi. Shved ödülü alırken Mike James (19.3), Jordan Loyd (17.3) Micic (16.4) Mirotic (16.0) gibi isimleri geride bıraktı.

All-EuroLeague First Team:

Takım Kevin Pangos (Zenit), Walter Tavares (Real Madrid), Nikola Mirotic (Barcelona), Vasilije Micic (Anadolu Efes), Vladimir Lucic (Bayern Munich) dan oluştu.

All-EuroLeague Second Team:

Takım Will Clyburn (CSKA), Shane Larkin (Anadolu Efes), Nando De Colo (Fenerbahçe),  Shavon Shields (EA Milano), Brandon Davis (Barcelona) dan oluştu.

 

Tayfun Sayaca

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir