NBA Günlükleri

Los Angeles Clippers’ta panik yok!

Los Angeles Clippers, geçen sezon play-off’larda Denver Nuggets karşısında 3-1 öndeyden seriyi kaybetmişti. Bu sezonki play-off’lara ise iç saha avantajıyla başlayıp Dallas Mavericks’e karşı serinin ilk iki maçını kaybetti.

Dün gece kaybedilen maçla 2-0 geriye düşen Los Angeles Clippers, zorlu bir meydan okuma ile karşı karşıya kaldı. Takımın yıldızlarından Paul George, Clippers’ın şu anki kötü durumundan dolayı endişeli olmadığını dile getirdi: “Endişeli olmamalıyız. Şuan 2-0 gerideyiz, bu nedenle performansımızı arttırmalıyız. Gerçek şu ki bunu yapamazsak işimiz biter. Herkesin kazanmamız beklediğine eminim. Özgür ve güvenli oynuyorlar. Bence biz onlara biraz fazla güven veriyoruz. Bunu yapmamak bize kalmış”

İkinci maçı 41 sayıyla tamamlayan Kawhi Leonard ise gelecek maçlar için savunmalarının kilit bir rol oynayacağını düşünüyor:” Yapmamız gereken şey, onları durdurmak. Onların atışlarını kaçırmalarını sağlamalıyız. Savunma oynayacağız”

Takımın koçu Tyronn Lue da George gibi mevcut durumdan dolayı endişelenmiyor: “Endişelenmiyorum. Evimizde iki maç kazandılar ve şimdi bunun karşılığını biz de onların evinde vermeliyiz. Seriyi kazanmak için 4 maç kazanmak zorundasınız. Biz şu anda 2 tane maç kaybettik”

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir