NBA Günlükleri

Blazers’da Chauncey Billups Dönemi Başlıyor

Play-off’larda Denver Nuggets‘a elendikten kısa bir süre sonra koç Terry Stotts ile ayıran Portland Trail Blazers, yeni koçunu buldu.

ESPN’den Adrian Wojnarowski göre Portland Trail Blazers, birkaç aday içinden yaptığı seçimden sonra Chauncey Billups’da karar kıldı. Billups ile 5 yıllık bir kontrat imzalayacak olan Blazers’ın kontratın son senende takım opsiyonu da bulunuyor.

Gelen haberlere göre Portland Trail Blazers, 1997’de Billups’un da içinde bulunduğu iddia edilen bir cinsel saldırı olayını araştırmak için zaman ayırdığı ve kararın geç alınmasında bu durumun rol oynadığı konuşuluyor. Yapılan araştırmalar sonucunda ise Billups’ın Blazers’ın yeni koçu olmak için uyumlu olduğunu ortaya koydu.

Blazers’ın Basketbol Operasyonları Başkanı Neil Olshey, Billups’ı uzun zamandır ligde gördüğü en iyi liderlerden biri olduğunu dile getirdi. Takımın yıldızı Damian Lillard’ında Billups için onay vermesi de onun takımın yeni koçu olmasına ön ayak oldu. Ayrıca Blazers, deneyimli bir asistan koç ile Billups’ı desteklemek amacında.

Portland Trail Blazers, bugün yapılacak olan bir basın toplantısıyla Chauncey Billups’ı kamuoyuna tanıtacak.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir