NBA Günlükleri

Brooklyn’de Harden’ın sakatlığı moralleri bozdu!

Doğu Konferansı yarı finali eşleşmesinde Brooklyn Nets ile Milwaukee Bucks, dün gece serinin ilk maçına çıktı ve Nets, parkeden 115-107 ile galip ayrıldı. Brooklyn Nets, serideki ilk maçı kazandı kazanmasına ama Harden’ın sakatlığı moralleri bozdu.

Maçın henüz başında 43. saniyesinde James Harden, parkeden topallayarak ayrıldı ve soyunma odasına gitti. Hamstring’inde sorun yaşayan Harden, maçın geri kalanında forma giyemedi. Harden’ın sakatlık yaşadığı an;

Maçın ardından Brooklyn Nets‘in üzerinde üzgün bulutlar vardı. Koç Steve Nash, Harden için, “Onun için üzgünüm. Şu an ne olacağını bilmiyorum. Bir sonraki karşılamada oynar mı yoksa kadro dışı mı olur, hiçbir fikrim yok. Bu geceki maçı kaçırdığı için çok üzgünüm” diye konuştu.

Takımın yıldız isimlerinden Kevin Durant, Harden ve sakatlığıyla alakalı, “Berbat bir şey! Çünkü onun sahada olmasını çok isterdim. Onun da bunu istediğini biliyorum. Cidden berbat bir durum. Çabucak iyileşmesini diliyorum. Kendisini mümkün olduğunca yaptıklarımıza dahil edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Big 3’ün diğer parçası Kyrie Irving ise Harden’ın olası yokluğunda Nets‘in Harden’sız oynamaya uyum sağlanmasının üzerinde durdu; “Açıkçası büyük amaçlar için sahadayız. Bu nedenle kardeşlerimizden birinin bu denli erken uzaklaştığını gördüğümüzde çok üzüldük. Hızlı bir ayarlama yaparak duruma uyum sağlamak zorunda kaldık. Bu gece bu işin üstesinden geldik. Fakat ne olursa olsun onun yokluğunu hissedeceğiz”

James Harden, normal sezonda sezon aynı hamstring’den sakatlık yaşamış ve 1 ayı aşkın süre formasına hasret kalmıştı. Bugün çekilecek MRI sonucunda Harden’ın sakatlığının ciddiyeti netlik kazanacak.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir