NBA Günlükleri

Chris Paul, 3. maçta oynayabildiği için minnettar

Geçen hafta Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından evde izole olan Chris Paul, Batı Konferansı Finallerinin 3. maçında hayal ettiği geri dönüşe sahip olamasa da geri döndüğü için minnettar.

ESPN’den Dave Mcmenamin’e göre Chris Paul, Los Angeles Clippers’a 106-92 ile kaybedilen maç sonrasında verdiği demeçte, “Burada oynamaktan dolayı mutluyum. Dünyada bu virüs ile uğraşan ve sahip olduğum fırsatı bulamayan birçok insan var” ifadelerini kullandı.

Kaybedilen maçta 39 dakika parkede kalan Paul, üç sayılık atışlarda 2-7, toplamda ise 5-19 isabetle kötü bir şut performansı sergiledi ve maçı 15 sayı, 12 asist, 3 top çalma ile bitirdi. All-Star guard, maçtaki ilk şut isabetini ikinci çeyreğin bitimine 3:43 dakika kala 7. denemesinde buldu.

Başantrenör Monty Williams, yedek oyun kurucu Camaron Payne’in ilk çeyrekte bileğinden sakatlanıp maça geri dönememesi nedeniyle Chris Paul’ü maç içinde fazla dinlenme şansı elde edemedi. Williams, covid dönüşü onu fazla kullanmak zorunda kalmasının onun verimini düşürdüğünü dile getirdi: “Onu çok fazla oynatmak durumda kaldım. Muhtemelen yoruldu. Payne’in geri dönememesi canımızı yaktı. Ben de Chris’i daha fazla oynatmak zorunda kaldım. Bu benim hatam”

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir