NBA Günlükleri

Doc Rivers, Ben Simmons’ı savundu

Washington Wizards, Philadelphia 76ers ile oynadığı ve kazandığı play-off serisinin 4. maçının sonlarında Ben Simmons’a taktik fauller yapmıştı. Serinin ilk üç maçında Simmons, 9 kez serbest atış çizgisine gelmiş fakat hiç isabet sağlayamamıştı.

Washington Wizards da Ben Simmons’ın bu zafiyetinden yararlanmak adına onu son periyotta 4 kez çizgiye gönderme yolunu seçti ve Simmons çizgiden 4-8 ile isabet buldu. 122-114 maçı kazanan Wizards için bu taktik tutmuşa benziyor.

Maç sonunda All-Star guardını savunan Sixers koçu Doc Rivers, Wizards taktik faullerinden kaçınmak adına Simmons’ı kenara almamasının gerekli olmadığı savundu; “Ben Simmons’ı kenara almamı mı istiyorsunuz? Oldukça iyiydi. Bu tavsiyeyi ileteceğim! Daha fazla serbest atış atabilirdi ama atamadı. Fakat yine de başka şeyler yapıyor. Siz Simmons anlatısına devam edin, biz sadece oynamaya devam edeceğiz”

Koç Doc Rivers, sezon boyunca Ben Simmons’ı savundu. Onun yılın savunmacısı olduğu söyledi ve oyun kuruculuk meziyetlerini sezon boyunca övdü. Wizards serisinin ilk maçında Simmons sadece 6 sayı atmış, 15 ribaund ve 15 asist yapmıştı. O maçtan sonra sadece 6 sayı atması eleştirilmiş, Rivers ise bu eleştirileri yapanları üstü kapalı azarlamıştı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir