NBA Günlükleri

Jusuf Nurkic, “Geri dönecek miyim, onu bile bilmiyorum”

Portland Trail Blazers, dün gece oynanan 6. maç sonunda Denver Nuggets‘a karşı oynadığı ilk tur play-off serisini 4-2 ile kaybetti. Takımın uzun oyuncusu Jusuf Nurkic, maç sonrasında Blazers’taki kariyeri hakkında net bir şey bilmediğini söyledi.

Nurkic, gelecek sezon Blazers’ta kalıp kalmayacağı hakkında kesin olarak bir şey bilmediğini dile getirdi. Sözleşmesinin garanti olmadığının altını çizen Nurkic, “Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Önümüzdeki sezonki sözleşmem garanti değil. Geri dönecek miyim, onu bile bilmiyorum. Bu konuyu menajerim Rich Paul’e bıraktım. Ne olacağını göreceğiz. Şimdilik basketboldan biraz uzaklaşıp gelecek adımın ne olacağına bakacağım. Portland’a dönecek miyim veya takım nasıl bir yönde ilerlemek istiyor bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu sezon takımdaki rolünün sezon içerisinde azaldığını da dile getiren Nurkic, “Sezon başında rolüm, çok daha büyüktü. Takımıma daha fazla yardımcı olabileceğimi düşünüyordum. Benden ne isteniyorsa onu yapmaya çalıştım. Gelecek bana ve takıma ne getirecek bilmiyorum” dedi.

Gelecek sezon için Jusuf Nurkic’in 12 milyon dolarlık garanti olmayan bir sözleşmesi bulunuyor. Normal sezonda Blazers formasıyla 37 maça çıkan Nurkic, 11.5 sayı 9 ribaund 3.4 asist 1 top çalma ve 1.1 blok ortalamalarıyla mücadele etti. 26 yaşındaki Boşnak oyuncu, play-off’larda ise Nuggets‘a karşı 6 maçta 13.2 sayı 10.3 ribaund 2.7 asist ve 1.2 blok ortalamalarıyla oynadı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir