NBA Günlükleri

LeBron James, 6. maçı dört gözle bekliyor!

Dün gece sabaha karşı oynanan Phoenix Suns – LA Lakers maçını Suns, 115-85 ile kazanarak seride 3-2 öne geçmiş ve son şampiyonu elenmenin eşiğine getirmişti.

4 tane şampiyonluk yüzüğüne sahip LeBron James, kaybedilen 5. maç sonrasında “Kıçımızı tekmelediler… bu kadar basit. Bu maçta ne yapmak istedilerse onu yaptılar. Seriyi 7. maça taşımak istiyorsak, daha iyi olmamız gerektiği ortada” ifadeleriyle maçı ve serinin geleceğini değerlendirdi.

LeBron James, kariyerinde play-off’larda 24. kez elenme maçıyla karşı karşıya gelecek. Geride kalan 23 maçta Bron, 34.1 sayı 11 ribaund 7.5 asist 1.7 top çalma ve 1 blok ortalamalarıyla mücadele etti. Bu 23 maçın 14’ünde galibiyet parkeden ayrılan LeBron James, Suns ile oynanacak 6. maçı ‘dört gözle beklediğini’ dile getirdi:

O noktada artık ya kazanmak ya da eve dönme durumunda oluyorsunuz. Elinizdeki tüm mermileri sıkıp silahı da kenara fırlatıyorsunuz. Bu nedenle o atmosferi dört gözle bekliyorum. Açık konuşmak gerekirse, taraftarımız biz çok büyük enerji verecektir. O anı ve mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte en iyisini ortaya koyup koymayacağımızı göreceğiz

LeBron James, kariyeri boyunca 14 kez play-off ilk serisi oynadı ve tüm bu serileri kazandı. Şu anda Phoenix Suns, seride 3-2 önde ve Lakers’ın bir diğer yıldızı Anthony Davis’in 6. maçta oynayabilme durumu net değil.

Steples Center’da oynanacak olan Phoenix Suns – LA Lakers serinin 6. maçı Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece oynanacak.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir