NBA Günlükleri

NBA’in En Çok Nefret Edilen Oyuncuları

LeBron James, Kevin Durant, Kyrie Irving, James Harden, Russell Westbrook, Paul George… Bu oyuncular NBA’in en iyi-yetenekli oyuncuları olabilirler ancak en iyi olmaları herkesin onları seveceği anlamına gelmez. Sahada ne kadar iyi olursa olsunlar ve saha dışında ne kadar açık sözlü olursa olsunlar her halükarda sevenleri kadar nefret edenleri de olacaktır.

Sportsinsider.com tarafından yapılan bir çalışmada Twitter’daki verilerden yola çıkarak NBA’deki en nefret edilen oyuncular tespit edilmiş. Bu çalışmaya göre Los Angeles Lakers’ın süperstarı LeBron James, en çok nefret edilen oyuncu olmuş.

4 NBA Şampiyonluğu bulunan LeBron James, 24 eyalet ile en çok nefret edilen oyuncu oldu. Oregon’dan New York’a kadar en çok nefret edilen LeBron James’in büyük başarıları göz önüne alındığında bu sonuç tam olarak şaşırtıcı değil. Bu 24 eyaletin taraftarını ne derse desin LeBron, tüm zamanların en büyüklerinden biri ve ligde geçirdiği 18 sezon boyunca saha içi ve dışından büyük bir etki bıraktı, bırakmaya da devam ediyor. Tabii ki LeBron James, yer yer tartışmalı olan açık sözlülüğünün yanı sıra kariyerindeki entrikaları sebebiyle de bugün basketbolda en kutuplaştırıcı figür olamaya devam ediyor.

Kyrie Irving, 18 eyaletle listede ikinci sırada bulunuyor. Kuzeydoğu/New England bölgesi büyük ihtimalle Boston Celtics ile olan çalkantılı kariyeri nedeniyle ondan pek haz etmiyor. Irving’in Brooklyn’deki takım arkadaşları, Kevin Durant ve James Harden da listenin üçüncü ve dördüncü sırasında yer alıyor. Listenin son iki sırasında ise Paul George ve Russell Westbrook bulunuyor.

Yapılan çalışmada Amerika’daki eyaletlere göre en çok nefret edilen oyuncular listesi şu şekilde:

😠Lebron James -> 24 Eyalet
😠Kyrie Irving -> 18 Eyalet
😡James Harden -> 3 eyalet
😡Kevin Durant -> 3 Eyalet
😡Russell Westbrook -> 1 Eyalet
😡Paul George -> 1 Eyalet

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir