NBA Günlükleri

Nikola Jokic’in Tarihi Performansı

Dün gece sabaha karşı oynanan Denver Nuggets – Phoenix Suns maçını konuk takım 116-102 ile kazanmış ve yarı final serisini 3-0’a getirmişti.

Maçın kaybeden tarafı olan ve seri içinde rakibine diş geçiremeyen Denver Nuggets‘ta Nikola Jokic, tarihi bir performansa imza attı. Serinin 3. maçında 32 sayı, 20 ribaund ve 10 asistle oynayan Sırp oyuncu, NBA tarihinde ender rastlanan bir başarıya ismini yazdırdı.

30+ sayı, 20+ ribaund ve 10+ asist ile bir play-off maçını bitiren NBA tarihinde sadece iki oyuncu vardı: Kareem Abdul-Jabbar ve Wilt Chamberlain. Nikola Jokic ise dün geceki muazzam performansı ile bu iki efsanenin yanına adını yazdıran 3. oyuncu oldu.

 

1967 NBA play-off’ların Philadelphia 76ers formasıyla Cinninnati Royals’a karşı 37 sayı, 27 ribaund ve 11 asistle oynayan Wilt Chamberlain, bunu başarabilen ilk oyuncu olurken, Kareem Abdul-Jabbar ise 1970 play-off’larında Milwaukee Bucks ile New York Knicks’e karşı 38 sayı, 23 ribaund ve 11 asistle bunu başarabilen ikinci oyuncu olmuştu.

Ayrıca Jokic, dün gece yaptığı triple-double ile John Havlicek’i geride bırakarak NBA tarihinde play-off’larda en çok triple-double yapan 10. oyuncu oldu: 6 triple-double

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir