NBA Günlükleri

Off Season Dedikoduları 22. Hafta

Bulls Vasilije Micic’ in hakları ile ilgileniyor

Chicago Bulls, Euroleague’ in yeni kralı ve Final Four MVP’ si Vasilije Micic’ i takaslamanın peşinde. Avrupa basınından Mozzart Sport un haberine göre Bulls ciddi anlamda Micic’ i takıma katma konusunu düşünüyor. Markette agresif olması beklenen Bulls,  Oklahoma City Thunder ile oyuncunun hakları için draft gecesi öncesinde bir hamleye girebilir.

CJ McCollum için talipler artıyor

Playofftan erken elenen Portland Terry Stotts ayrılığı sonrasında off seasonun en hareketli takımı. Öncelik olan koç arayışları sürmesine karşın paralelde takımın 2. büyük yıldızı McCollum içinde yeni takım ihtimalleri ve takas senaryoları artıyor. San Antonio Spurs ve Knicks söylentilerinin ardında Cleveland’ ın potansiyel bir aday olabileceği kulislerde konuşuluyor.

Myles Turner Dallas’ ın radarında

Sports Illustrated’ ın haberine göre Dallas Maverick Porzingis ile ilgili olarak değişiklik yapmaya karar verir ise Myles Turner’ ın merkezinde olabileceği bir takasta Indiana ile yakınlaşabilir. Maverick front office Doncic’ in tek başına kaldığı Clippers serisi sonrasında markette agresif olma peşinde bu bağlamda Myles Turner’ ın doğru adres olacağını düşünüyorlar.

Knicks Evan Fournier’ e talip olabilir

Bu yaz Evan Fournier gibi serbest oyunculara nasıl yaklaşılacağın görmek için ilginç bir off-season olacak. Serbest oyuncu pazarının darlığı ve NBA takımların önümüzdeki yıllardaki gelir artış ve buna bağlı salary cap teki büyüme ihtimali Evan Fournier gibi oyuncuların beklenenin üzerinden kontrat almasına neden olabilir. Brad Stevens’ ın trade deadline da takıma katılan Evan Fournier de bekleneni alamadığı bir ortamda yeni kontrat için istekli olmayacağı düşünülürken geçen sezonda Fournier’ ın takıma katmak istemiş New York’ un tekrar talip olabileceği yönünde haberler basına düşüyor.

Tom Thibodeau Knicks kadrosunu geliştirmek istiyor.

Bu yaz için pazardaki en potansiyelli oyunculardan Norman Powell Tom Thibodeau’ nunda en gözde adayları arasında. Thibodeau’ ya yakın kaynaklardan alınan habere göre takımın potansiyelinde umut var ve bunu ilerletmek mümkün. 2021-22 sezonu için 60 milyon dolara yakın bir salary cap’ in olması Knicks yönetime off seasonda aktif olma fırsatı verebilir.

Tayfun Sayaca
Late Basketball Writer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir