NBA Günlükleri

Off Season Dedikoduları 23. Hafta

Playoff larda Doğu ve Batı Finallerinin belirlenmesine 1-2 gün kala, sezonu erken kapatan oyuncuların tatil storyleri çektiği bir ortamda takım sahipleri ve GM ler kulislerde bile olsa takımlarını geliştirmek için hamleler yapmaya devam ediyor. Dedikoduları bu yıl Kemba-Horford takası ile çok çabuk gerçeğe dönüşmüş olsada covid sonrasında normalleşecek NBA dünyası daha çok dedikoduya gebe.

Ben Simmons için güçlü bir pazar yok mu?

Lowe Post’ ta bu hafta takas değeri düşen Simmons durumu tartışıldı. Playofflar sırasında görülen şut katkısı ve  spacingte eksikliğinin NBA pazarında Simmons için elde edebileceği fiyatı etkileyebileceği üzerinde duruldu.

Playoffları çok yakından izleyen diğer takımların GM’ leri Atlanta Hawks serisinde yaşananlar sonrasında Ben Simmons’ ın sahadaki varlığının bu seviyelerde faydadan çok zarar verdiği konusunda hem fikir.

Celtics, Evan Fournier’i yeniden imzalama şansı konusunda daha iyi hissediyor

Kemba anlaşmasının ardından Boston kulislerinde daralan ön alandaki eksikliği gidermek için Fournier’ i yeniden imzalama şansları konusunda kendilerini daha iyi hissediyorlar  Tabi daha uzun ve 15-20 milyon seviyesinde bir kontrat için Boston’ ın Tristan Thompsondan da vazgeçmesi gerekebilir.

 

Celtics, Kyle Anderson’ı mı takip ediyor ?

Lig kaynaklarına göre, Celtics bir süredir Anderson takıma katma ihtimaline bakıyor. Memphis’in kanatta çok sayıda genç yeteneği olduğu için, 27 yaşındaki kanat için sözleşme yılına yaklaştığı bir dönemde Kyle Anderson’ a karşı biraz daha varlık eklemeyi tercih edebilirler. Anderson’ın geçen sezon 3 sayılık bir şutör olarak kaydettiği gelişme, pas geçmesiyle birlikte, onu Boston için iyi bir uyumlu parça haline getirebilir.

 

Knicks, Lillard anlaşmasına üç tane ilk tur draft hakkı mı dahil edecek?

Enes Kanter’in açıklamalarına rağmen, Lillard gibi bir oyun kurucu için istekli olan Knicks, yıldız oyuncu için takas noktasında yeterli varlıkları ve boşlukları olduğuna inanıyor. Ayrıca Knicks yardımcı antrenörü Johnnie Bryant, memleketleri Oakland, California’dan Lillard’ın akıl hocası olması da Lillard’ ın ayrılma ihtimalinde Knicks’ i öne çıkarıyor. Knicks’in önümüzdeki üç yıl içinde beş tane ilk tur draft hakkı var. Yaklaşan draftta, ilk turda üç seçimleri var. Bu yüzden  Knicks, Lillard anlaşmasına üç ilk tur draft hakkı dahil etmeye istekli ve bir işlemi daha sorunsuz hale getirmek için yeterince salary cap’ e de sahip.

Kevin Love ve Cavaliers arasında henüz buyout hakkında konuşma yok

Love’ ın kontratından çıkmak kolay değil. Yaşı, sakatlık geçmişi, devasa sözleşmesi (önümüzdeki iki yıl içinde 60 milyon dolar) ve halka açık alanlarda disiplinsizlik patlamaları nedeniyle şu anda lig çapında olumsuz bir değer olarak görülen Love’ ın takas noktasında herhangi bir ticari de değeri yok. Rakip takımlar, Cavs’in en azından bir draft hakkı veya Love takasında genç bir oyuncudan vazgeçmesini istiyor. Cavs ise bunu yapacak pozisyonda değil

Tayfun Sayaca
Late Basketball Writer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir