NBA Günlükleri

Paul George, “Açıkçası hoşuma gidiyor”

NBA’de dün gece Batı Konferansı Yarı Finali serisinin ilk maçında Utah Jazz ile Los Angeles Clippers karşı karşıya geldi ve maçı 112-109 ile kazanan Jazz, seriye galibiyetle başladı.

Maçın son çeyreğinde bitime 1:37 saniye kala serbest atış çizgisine gelen Los Angeles Clippers’ın yıldızı Paul George’a, Utah Jazz taraftarı ‘Overrated’ tezahüratı yaptı.

Maç sonrası bu konu hakkında konuşan Paul George, bunun kendisini rahatsız etmediği hatta bu durumun hoşuna gittiğini dile getirdi. George, konuyla ilgili “Beni etkilemiyor. Açıkçası hoşuma gidiyor. Hepsi saygıdan dolayı oluyor. Burada iyi maçlar da oynadım kötü maçlar da. Kalabalık da işin içene dahil olacak. Bu da oyunun bir parçası. Rakip oyuncu olarak bunu istersiniz” ifadelerini kullandı.

Maçı 20 sayı ve 10 ribaundluk double-double ile tamamlayan Paul George, şut konusunda felaket bir maç çıkardı. Üç sayılık atışlarda 3/8, iki sayılık atışlarda ise 1/9 ile kötü bir maç çıkaran George, “Açıkçası bu gece şutum pek girmedi. Oyuna yaklaşımım konusunda kararsız bir tutumum vardı. Ancak istediğim şutları atma noktasında biraz daha iyi olacağım” ifadelerini kullanarak bir öz eleştiri yaptı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir