NBA Günlükleri

“Randle, max kontratlık oyuncu değil!”

New York Knicks, şüphesiz bu sezonun en büyük sürprizlerinden birisi: Doğu Konferansı’nı 4. sırada bitirdiler ve 8 yıllık play-off hasretini bitirdiler.

Bu sezon All-Star seçilen ve sezonun en çok gelişim gösteren oyuncusu seçilen Julius Randle, New York Knicks’in bu başarısında baş rolü oynadı. Normal sezonu maç başına 24.1 sayı, 10.2 ribaund ve 6 asist ortalamalarıyla bitirirken üç sayının içerisinden %41.1, toplamda ise %45.6 ile şut attı. Play-off’larda ise Randle, normal sezondaki rakamlarının altında bir performans sergiledi. New York Knicks, Doğu Konferansı play-off’ların ilk turunda Atlanta Hawks’a 4-1 ile seriyi kaybederken Julius Randle, üç sayılarda %33.3 toplamda ise %29.8 ile şut atarak 18 sayı, 4 asistle hayal kırıklığı yarattı.

HoopsHype’den Michael Scotto’nın haberine göre bir NBA yöneticisi Julius Randle’ın maximum kontrata layık bir oyuncu olarak görmediğini dile getirdi: “Julius’un bir max adamı olduğuna inanmıyorum. O iyi bir oyuncu ama benim görüşüme göre max kontratlık bir adam değil. Onun bu sezonki performansının tesadüfi olduğunu düşünmüyorum. Bence Thibs(Tom Thibodeau) ve Kenny Payne(Knicks yardımcı antrenörü) onun için harika bir ortam oluşturdu. Fakat yine de onun max kontratlık bir oyuncu olduğunu sanmıyorum”

26 yaşındaki Julius Randle’ın New York Knicks ile olan sözleşmesi gelecek sezon sonunda sona eriyor ve Randle gelecek sezon 19.8 milyon dolar kazanacak.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir