NBA Günlükleri

Rob Pelinka, çekirdek kadroyu tutmaya çalışacak!

2019-20 sezonunun şampiyonu Los Angeles Lakers, 2020 Batı Konferansı play-off’larında ilk turda Phoenix Suns’a seriyi kaybedip elenmişti.

Los Angeles Lakers, sezonu erken kapatmasının ardından gelecek sezonun planlamasına başladı. Takımın genel menajeri Rob Pelinka, çekirdek kadrolarına inandıklarını dile getirdi: “Serbest oyuncu piyasasında özel şeyler yapabileceğine inandığımız çekirdek bir oyuncu grubumuz var. Hedefimiz, bu çekirdek kadroyu bir arada tutmaya çalışmak” diyen Pelinka, sözlerine “18. şampiyonluğu elde etmek için doyumsuz bir arzuya sahibiz” diye devam etti.

Rob Pelinka’nın Lakers’ın ‘çekirdeği’ olarak gördüğü şey tam olarak belli değil, ancak kesin olan iki şey var: birincisi Lakers, gelecek sezon için LeBron James, Anthony Davis, Kyle Kuzma ve Kentavious Caldwell-Pope’a toplam 100 milyon dolardan fazla para ödeyecek. İkinci ise Andre Drummond, Alex Caruso, Talen Horton-Tucker, Wesley Matthews, Markieff Morris, Ben McLemore, Kostas Antetokounmpo, Dennis Schroder ve Jared Dudley önümüzdeki offseason’da serbest kalacaklar. Montrezl Harrell’ın ise 9.7 milyon dolarlık bir oyuncu opsiyonu bulunuyor. Morris ve Schröder, Lakers’a tekrardan takılmaya ilgi duyduklarını basın toplantılarında belli etmişlerdi. Harrell ise oyuncu opsiyonunu kullanma hakkında henüz bir karar vermediğini dile getirdi: “Şu anda size bunun cevabını veremem”

Tüm bilinmezlikler bir yana Los Angeles Lakers, önümüzdeki offseason’da tekrardan tepeye oynamak adına hareketli bir yaz geçirecek gibi duruyor.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir