NBA Günlükleri

DeRozan’un Gönlü Lakers’ta

9 sezonluk Toronto Raptors macerasından sonra San Antonio Spurs‘e takaslanan ve son 3 sezonu Teksas ekibinde geçiren DeMar DeRozan, kontratının bitimiyle bu offseason’da serbest oyuncu konumunda bulunuyor.

DeRozan’un yeni sezonda hangi takımın formasını giyeceğine dair en önemli iddia ise Toronto’dan takım arkadaşı Kyle Lowry ile birlikte LeBron James ve Anthony Davis gibi iki süperstarı kadrosunda barındıran Los Angeles Lakers’a gitmek istediği yönünde.

Bu iddiayı doğrulayacak bir açıklamada bulunan DeRozan, doğduğu yer olan Los Angeles’ta oynamak istediğini ima etti. FOX Sports’un Club Shay Shay isimli programına katılan DeRozan;

“İnsan, kendi memleketinde oynama fırsatına sahip olmayı çok ister. Özellikle de sizi istiyorlarsa neden olmasın? Bence LeBron ve AD’li kadroda benim de oynadığım bir düzen işler. Akıllı basketbolcularız ve önemli olan sadece ortak noktada buluşmak”

4 kere All-Star seçilen 31 yaşındaki tecrübeli oyuncu, geçtiğimiz sezon San Antonio Spurs formasıyla 61 maça çıktı. 33.7 dakika parkede kalan DeRozan, 21.6 sayı 4.2 ribaund ve 6.9 asist ortalamalarıyla oynadı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir