NBA Günlükleri

Miami Heat bu sezonu unutmak için kolları sıvadı

2010’lu yılların başında kurulan LeBron, D-Wade, Chris Bosh üçlüsü hedefine ulaşmış ve Miami Heat tam 2 kez Şampiyonluğa ulaşmıştı. 2012 ve 13 sezonlarındaki mutlu sonun ardından tam 7 yıl sonra Jimmy Butler önderliğindeki Heat NBA finaline yükselse de eski Dost LeBron James ve Lakers engelini geçememişlerdi.

Miami Heat’de bu sezon yaşanan hayal kırıklığının ardından yönetim yeni bir süper takım kurmak için kolları sıvadı. Şu an NBA finali oynayan Bucks karşısında 4 maçta toplam 78 sayı fark yiyen Miami Heat bu sezonun negatif izlerini şimdiden silmek istiyor.

Bu doğrultuda Planlanan isimler; Kevin Love, Brandon Ingram ve Kyle Lowry.Eğer plan gerçekleşirse; Lowry-Butler-Ingram-Love-Adebayo ilk beşi ile Direkt olarak Şampiyon adayları arasına geri dönecek olan Miami Heat, kariyerinin en verimli dönemlerine henüz giriş yapmamış Brandon Ingram için; Duncan Robinson, Tyler Herro, Kendrick Nunn, Precious Achiuwa ve Okpala’yı gözden çıkarmış durumda. Prime dönemini çoktan geride bırakan Kevin Love ise muhtemelen Cavs ile karşılıklı anlaşıp serbest kalacak. Tıpkı Love gibi son bir yüzük ümidi ile Miami sahillerine gelmesi planlanan Lowry için de Toronto’nun zorluk çıkarması beklenmiyor.

New Orleans Pelicans’ın bu öneriye nasıl yaklaşacağı merak konusu olup, gündemdeki takas gerçekleşirse çok renkli bir takas / transfer döneminin bizi beklediği kesin.

Can Yılmaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir