NBA Günlükleri

Olimpiyatlar Rüya Takımdan haberler var

Jayson Tatum, Team USA için Kobe Bryant’ın 10 Numarasını sırtına geçirdi.

Jayson Tatum ilk ABD Basketbol milli takımını katıldığında 15 yaşındaydı. Uruguay’daki FIBA ​​Amerika U16 şampiyonasında oynamak için seçildiği 2013 te 10 numara taşıyordu.

Bryant, Los Angeles Lakers formasıyla 24 ve 8 numaralı formayı giydi, ancak 2008 ve 2012 Olimpiyatlarında Amerikalıların altın madalya kazanmasına yardım ederken ABD Basketbolu için 10 numaralı formayı giydi.

Tatum, o zamandan beri ABD takımlarının bir parçası olarak bu numarayı birkaç kez giydi ve Amerikalıların art arda dördüncü altın madalyayı yakalamayı hedefleyecekleri Tokyo Olimpiyatları’nda Kobe Bryant’ a olan saygınlığını göstermek için 10 numarayı giyecek.

Tatum, “Bu, onu kaybettiğimizden beri ilk Olimpiyat olduğu için çok daha fazla değere sahip ve bu hafife aldığım bir şey değil.”

Anthony Edwards, ABD Takımı Eğitim Kampında Ayak Bileği Burkuldu,

ESPN kaynaklarında Brian Windhorst’a göre, Anthony Edwards’ın USA Select Team ve Team USA arasındaki bir maç sırasında bileğini burktuğunu söyledi.

Sakatlığın ciddi olduğuna inanılmıyor, ancak Edwards’ı Team USA’nın eğitim kampının geri kalanından uzak tutacak.

Immanuel Quickley, PJ Washington, Miles Bridges ABD Kampında COVID-19 Protokollerine Takıldı

USA Olimpiyat Milli Takımında COVID-19 protokolleri nedeniyle Las Vegas’taki eğitim kampından üç oyuncuyu kadro dışı kaldı

Immanuel Quickley, PJ Washington ve Miles Bridges, COVID-19 protokollerine girdiği söylenen üç oyuncuydu. ABD Takımının tüm üyeleri Perşembe günü antrenmandaydı.

Kevin Love’ın Olimpiyat Kadrosunda Olmasının Bir Sebebi Var

Cavaliers forması altında en kötü sezonunu geçiren Kevin Love’ ın olimpiyat kadrosunda yer alması neredeyse gizemini koruyor. Bu yıl sadece 25 maça çıkan ve 12.2 sayı, 7.4 ribaund, 2.4 asist ortalamaları ile vasatın altında bir görüntü çizen Love için eski günlerindenki gibi fayda sağlayabileceği konusu NBA takımları için şüpheli.

ABD Milli Takımı’nın Olimpiyat kadrosunda yer alan Love, belkide buradaki maçlarda altın madalyaya uzanıp fırsat verilen maçlardaki istatistikleri ile reputasyonunu arttırmayı düşünüyor olabilir.

The Athletic‘ten Joe Vardon’ın haberine göre ABD Milli Takımı baş antrenörü Gregg Popovich de ABD Milli Takımı ile Olimpiyatlar’da oynamanın Love’ın kariyerini yeniden ayağa kaldırabileceğini düşünüyor.

Öyle ki Vardon’ın ifadesine göre Love, sağlıklı olur ve iyi bir performans gösterirse yeniden kazanan takımın önemli bir parçası olabileceğini burada gösterebilir ve takımda olmasının sebebi de bu.

Popovich, ABD Milli Takımı ile 4-5 hafta boyunca amiyane tabirle “Love’ın çalışırken k*çını yırtmasını sağlayacaklarını” dile getirdi ve Love da iddiaya göre Popovich ile hemfikir.

Tayfun Sayaca
Late Basketball Writer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir