NBA Günlükleri

Westbrook, LeBron ve AD takas öncesi görüşmüşler!

Dün gece Russell Westbrook, Washington Wizards’tan Kyle Kuzma, Montrezl Harrell, Kentavious Caldwell-Pope karşılığında Los Angeles Lakers’a takaslanmıştı. Bu takasın gerçekleşmesinde önce Westbrook, LeBron James ve Anthony Davis, bir araya gelerek bu konu hakkında konuşmuşlar.

Los Angeles Times’tan Broderick Turner’a göre LeBron James, Anthony Davis ve Russell Westbrook, Lakers’da birlikte oynama ihtimallerini tartışmak için yaklaşık iki hafta önce Lebron’un evinde bir araya geldiler. Westbrook’un tek isteğinin Los Angeles’a yani doğduğu şehre dönmek ve şampiyon olmak olduğunu dile getirildi.

Bu takası dün gece The Athletic’ten Shams Charania duyurmuştu. Russell Westbrook eklemesi ile beraber yeni sezonda LeBron James 4 numara Anthony Davis ise 5 numara pozisyonunda daha fazla oynayacağı da belirtildi.

Bu takasla beraber 4 yıl içinde Russell Westbrook 4 farklı takımda forma giymiş olacak. Yıldız oyuncunun iki yıllık kontratı bulunuyor; 2021-22 sezonu için 44.2 milyon dolar, 2022-23 sezonu içinse Westbrook, Lakers’dan 47 milyon dolar kazanacak.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir