NBA Günlükleri

Takas Değerlendirme Hattı Chicago – Cleveland – Portland (27.08.21)

Takas Değerlendirme Hattı

Chicago – Cleveland – Portland (27.08.21)

Chicago Bulls;

Derrick Jones  $9,720,900

2022 1. Tur

Cleveland Cavaliers;

Lauri Markkanen $15,581,395, $16,360,465, $16,360,465, $17,139,535

Portland Blazers;

Larry Nance Jr $10,690,909 $9,672,727

Chicago Bulls B-

En azından Lauri Markkanen gidişine seyirci kalmamış oldular ve bir kanat savunmacısı elde etmeyi başardılar.

Miami dönemlerinde sahada çok yüksek bir potansiyele gidecekmiş gibi görünen Derrick Jones JR Portland için oynadığı bir yılda pek sahada kalma şansı bulamadı. Umutların hala kaybedilmediği bir potansiyel olarak Bulls neredeyse kimsenin olmadığı kanat rotasyonunda savunma meziyetleri ve yer yer bitiricilik konusunda çevresindeki pasör takım sayesinde fark edilebilir olacaktır.

Jones için yeni bir fırsat Bulls içinde hiçbir şey olmamasındansa birkaç adım daha iyi bir ekleme oldu.

Cleveland Cavaliers C-

Çekirdeği belli olan takımlar oyuncularının kontrat dengeleri sonrasında kalan bütçeleri ile agresif olup bu çekirdeğin etrafını doldururlar. Ama Cleveland gibi kimin potansiyelini nereye getireceği şüpheleri olan takımlarda Markkanen’ e 15-16 M şeklinde bir para ödemek pek akla hizmet etmiyor. Evet tamamen Love dan vazgeçilmiş ve Larry Nance’ i bu takas ile gönderiyorsunuz ama Mobley-Allen ekseninde kimden süre alıp Markkanen’ i sahada tutacaksınız.

Hücum potansiyellerine güvenen takım Sexton-Garland ve Mobley ile sahada iyi sayılabilecek bir hücum organizasyonu yapabilecek iken Markkanen katılımıyla ekstra nasıl bir hücum katkısı alabilir şüpheli ama savunma konusuna Finli forvet takıma ciddi defektleri de yanında getiriyor.

Allen ile bir potansiyeli takımda tutan, Rubio ile guard rotasyonunu destekleyen Cavaliers pek bir talibi olmayan Markkanen için acele ve gereksiz agresif davranmış görünüyor.

Portland Blazers B+

Sakatlıklardan etkilenmediği sürece Larry Nance muhtemelen Portland’ ın son 10 yılda bulduğu en all around 4 numara olabilir. Hiç alışmadığı katkıları alması muhtemel olduğu gibi Nurkic’ in dengesizliklerinde de 5 numaraya geçip takımın farklı bir play-off oyununa evrilmesini sağlayabilir. Ayrıca 1-1 üzerinde giden Portland hücumlarına da beklendiğinden fayda katkı sağlayacaktır ve bu takımında potanın içine vurabileceğini gösterecektir.

Sıkıntılı geçen off-seasonun sonunda Portland’ ın geleceğinde hala bazı şüpheler olsa da sahada Larry Nance ile doğru bir savunma yapısında ilginç bir takım ortaya koyabilirler. Yer yer Lillard-McCollum-Powell-Covinghton-Nance beşlerini çiçeği burnunda koç Billups deneyebilir. Tabi Larry Nance takıma o istediği katkıyı veremez ise Portland için yol ayrımları daha da belirginleşebilir

Tayfun Sayaca

Tayfun Sayaca
Late Basketball Writer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir