NBA Günlükleri

Alperen Şengün: “Çok Heyecanlıyım.”

2021 NBA Draftı’nda 16. sıradan Houston Rockets’a seçilerek hepimizi gururlandıran Alperen Şengün, draft sonrasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu;

“Houston’a geldiğim için çok heyecanlıyım. Ben geçtiğimiz sezon da çok genç bir takımda oynuyordum, ligin en genç takımlarından biriydi. Tabii NBA’de de şimdi böyle olacak. Benim hoşuma gidiyor, en azından alıştığım bir ortam. Genel olarak çok heyecanlıyım. Bu sene çok iyi işler başaracağımıza inanıyorum.

Ben ilk kez Amerika’ya geldim. Burada da birçok şehri gezdim ama uçaktan gördüğüm kadarıyla Houston çok güzel bir şehir. Tabi daha şehri gezemedim ama çok heyecanlıyım. Burayı gezerek, burayı keşfetmek benim için çok güzel anılar olacak. Heyecanlıyım ve umarım her şey güzel olacak.

Usman Garuba ile milli takımlarda karşı karşıya geldik. Zaten Garuba ile konuşuyoruz, sezon içinde de çok konuştuk. O kendi liginde ve EuroLeague’de çok iyi bir sezon geçirdi, ben de kendi ligimde iyi bir sezon geçirdim. Biz durmadan mesajlaşıyorduk. Draftlarda da benden sonra onun seçildiğini görünce ona mesaj attım. O da direkt geri döndü ve konuştuk, güldük.

Hayatım boyunca buralara zor şartlarda geldim ve basketbol sahasında da her zaman savaşçı bir ruhum var, asla maçı bırakmam ve her zaman kazanmaya odaklı oynarım. Elimden geleni yapacağım. Çok genç, çok iyi bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu sene bence çok büyük işler başaracağız. Ben de bu takım için yeni genç oyunculardan biri olarak elimden geleni yapacağım.

NBA’de oynamış Türk oyuncularla durmadan konuşuyoruz. Bugün de konuştuk. Zaten 20 gün önce de milli takımda maçlarımız vardı. Hepsine çok soru sordum, yani merak ettiğim soruların çoğunu sordum. Onlarda bana çok yardımcı oldular. Zaten hep irtibat halindeyiz. Durmadan yazıyorlar bana, aklımda bir şey varsa ben onlara yazıyorum. Gayet iyi gidiyor, gayet güzel yardımcı oluyorlar.”

Ahmet Mehmetağaoğlu on EmailAhmet Mehmetağaoğlu on FacebookAhmet Mehmetağaoğlu on InstagramAhmet Mehmetağaoğlu on LinkedinAhmet Mehmetağaoğlu on TwitterAhmet Mehmetağaoğlu on Youtube
Ahmet Mehmetağaoğlu
Basketbolcu, yazar ve ezelden beri Golden State taraftarı, ek olarak sitenin en yetenekli yazarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir