NBA Günlükleri

KD ve Draymond Green, Aralarında Geçen Kavgada Bob Myers ve Steve Kerr’ü Suçladı

Kevin Durant ve Draymond Green, Blacher Report’un hazırladığı “Chips” programında aralarında geçen kavgayı konuştu. İkili aralarında geçen olayın üstünün kapatılmaya çalışılmasından dolayı koç Kerr ve takımın operasyon genel müdürü Bob Myers’ı suçladı.

 

18-19 sezonu Clippers maçında ikili hücum opsiyonlarını farklı değerlendirmek istediği için anlaşmazlığa düşmüş saha kenarında ateşli bir tartışmaya tutulmuştu. Sene sonunda Kevin Durant’in de ayrılığı hep bu konuya bağlanmıştı. Program içinde geçen konuşma şu şekildeydi

Draymond Green: “Clippers maçındaki tartışmamız seni Warriors’tan ayrılmaya ne kadar itti ? ”

Kevin Durant: ” O bir tartışma değildi, herkesin böyle bir olay olmamış gibi davranmasıydı. Koç Kerr bunlar hiç olmamış gibi davrandı, Bob Myers ta seni disipline edip bunun her şeyin üstünü kapatacağını düşündü. Ben bunun takım olarak büyük bir durum olduğunu hissettim. İlk defa böyle bir şey olmuştu. Cebimizdeki taşları dökmemiz gerekiyordu. “The Last Dance” izlediğimi hatırlıyorum. Scottie oyuna girmeyince tüm takım soyunma odasında ona tepki göstermişti ve bu yaptığının işleri batırdığını söylemişlerdi. Bizim de o tarz bir şeye ihtiyacımız vardı. Her şeyi masaya koyup konuşmamız ve işi bitirmemiz gerekliydi. Bence buna benzer bir şey yapmadık, etrafında dans ettik. İşlerin gidişatını beğenmedim ve bu bana her şeyi garip hissettirdi. Olduğumuzu söylediğimiz kişi olmayı tercih ederim. Aile önce gelir ve iletişim anahtardır. Sanki biz göstermedik. Bu da beni her şeyden çok yanlış yöne soktu.”

 

Gökberk Ata Mert
Nba Live 07 oyunuyla NBA ligini tanımış ve 2010 lardan beri ligin sıkı takipçisi. Şu anda İstinye Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Büyük Derrick Rose hayranı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir