NBA Günlükleri

Shaquille O’Neal, Donovan Mitchell Hakkındaki Yorumları Üzerine

Shaquille O’Neal, Donovan Mitchell Hakkındaki Yorumları Üzerine: “Penny Hardaway, Kobe Bryant, D-Wade, LeBron James, Steve Nash ile Oynadım. O Seviyede Değilseniz, Harika Nedir Bilmiyorum.

Shaquille O’Neal, Utah Jazz’ın yıldızı Donovan Mitchell’in ile ilgili yaptığı açıklamalar pek çok kez manşetlerde yer almıştı. Mitchell ve ekibi için büyülü bir sezonda O’Neal, Mitchell’ ın ekibini somut bir tabirle vaat edilen topraklara götürme kapasitesinden şüphe ettiğini belirtti.

Ocak ayında Shaq, Mitchell’in oyunuyla ilgili olarak canlı yayında şutör guarda bazı seviyesi sorgulanacak yorumlar yaptı. Bu andan sonra herkes, yetenekli oyuncuyu canlı yayında düşürmeye çalıştığı durum ile alakalı 4x NBA şampiyonu O’Neal eleştiri yağmuruna tuttu.

Birkaç ay sonra, Mitchell’ ın Jazz’ı ligin en iyi rekoruna sahip olduğunda O’Neal olayı hatırladı ve bu şüpheli sözlerin arkasındaki nedenleri tekrar soruldu.

Bir programda ilgili değerlendirmeleri hakkında konuşan Lakers efsanesi şunları söyledi (23:15):

“Bir keresinde Donovan Mitchell hakkında bir şeyler söyledim ve herkes beni dövmeye başladı. Ama sonra söylediklerimi dinliyorum. Demek istediğim, Penny Hardaway, Kobe Bryant, D-Wade, LeBron James, Steve Nash ile oynuyorum. Eğer o seviyede değilsen, harikanın ne olduğunu bilmiyorum.”

“Gerçekten kendi yolunda iyi bir oyuncu. Ama onu bir sonraki olarak seviye için tanımlamaya çalışmak. Sonra tamam dedim, bir sonraki seviye ise şu an nerede. Ve insanlar beş, altı, yedi diyor. ‘Nereden geleceksin bilmiyorum ama 5. olmam benim için kabul edilemez’ dedim. Bir veya iki numara değilsem asla adımı anma.”

Big Diesel bir süredir bu olayların içinde kendini buluyor. Dwight Howard, JaVale McGee, Rudy Gobert ve daha fazlasıyla benzeri polemiklerin içindeydi. O’Neal’ın bunu neden yaptığını merak ettiyseniz, sadece oyuncuları zorlamaya çalışıyor.

Nisan ayında, Mitchell’in ateşini yorumlarıyla test ettiğini söyledi. Şimdi bunu ikiye katladı ve oyuncuların eleştirilerle bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaya çalıştığını ortaya koydu.

Son playofflarda hayal kırıklığı yaratan bir ikinci tur çıkışının ardından Mitchell, gelecek sezonda büyük bir zorlukla karşı karşıya. Jazz’ın Batı’nın en iyi takımlarından biri olması bekleniyor. Spida’nın işi yapıp yapamayacağını veya daha fazla eleştiri kazanıp kazanmayacağını zaman gösterecek.

 

Tayfun Sayaca
Late Basketball Writer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir