NBA Günlükleri

Takas Değerlendirme Hattı Boston Celtics – Sacramento Kings – Atlanta Hawks (31.07.21)

Takas Değerlendirme Hattı

Boston Celtics – Sacramento Kings – Atlanta Hawks (31.07.21)

Boston Celtics;

Kris Dunn $5,005,350

Bruno Fernando $1,782,621

Sacramento Kings;

Tristan Thompson $9,720,900

Atlanta Hawks;

Delon Wright $8,526,316

Boston Celtics; A-

Danny Ainge’in ayrılığı sonrasında Boston Celtics’ in pazarda aktif olacağı bekleniyordu. Ancak Jayson Tatum ve Jaylen Brown’ un çevresini bu kadar doğru hamleler yapacaklarını kestirmek zordu. Horford dan sonra takıma kanat savunmacısı olarak 2 ve 3 pozisyonlarında savunma ve belli bir seviyenin altında kalıyor olsa da top yönlendirici katkısı yaptılar. Kris Dunn, Hawks sezonunda sakatlık kaynaklı isteneni verememiş olsa da Bullstaki son yılında önemli bir rol oyuncusu olduğunu göstermişti. Burada Boston’ ın neredeyse hiçbir şey vermeyerek rotasyonu genişletmesi önemli. Tabi Tristan Thompson’ ın kontratından da kurtularak önemli bir maaş boşluğu da açtılar. Ki hemen bunu da yararlı şekilde kullandılar.

Sacramento Kings; Grade C-

Kesinleşmiş olmasa da kulislerde Sacramentonun kontrat uzatmayı isteyeceği söyleniyor. Değerlendirmenin bile zor olduğu bir hamle olacaktır. Ama her yıl için Sacramentoyu düşündüğümüzde şaşırmıyoruz. Ellerindeki tek doğruyu bilmelerine karşın sürekli çevresinde hatalar yapıyorlar. Fox etrafına takım kuracağız diyerek sürekli ellerindeki yetenekleri değersiz takaslara sokuyorlar. Bu da onlardan biri.

Atlanta Hawks; Grade B+

Geniş rotasyonunu düşündüğümüzde Hawks için tek eksik nokta istikrarlı bir back up oyun kurucunun olmamasıydı. Parlak Detroit performansları sonrasında Delon Wright oyununu bir kademe daha yukarı çıkarma fırsatını Sacramento da buldu. Bu şans ne yazık ki başarılı sonuca dönüşmedi. Hawks’ ta süregelen düzen yapısı içerisinde Delon Wright doğru rotasyon içinde fayda sağlayacaktır. Sadece maaş bütçesine ek getirdiği 1-2 M negatif olarak değerlendirilebilir

Tayfun Sayaca

Tayfun Sayaca
Late Basketball Writer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir