NBA Günlükleri

30 Gün 30 Takım: Chicago Bulls

Geçen sezonu 31-41 ile Doğu Konferansında 11. Olarak kapatan Bulls, şüphesiz bu yazı en iyi geçiren takımdı. En 16-17 sezonunda Butler, Wade ve Rondo ile Playoff yapmış ilk raundta Boston Celtics’e 4-2 elenmişti. Bu sene de iddialı bir kadro kuran Bulls bakalım eski günlerine dönebilecek mi?

GEÇTİĞİMİZ SEZON NELER YAPMIŞLARDI

Son 5 senedir genel olarak konferansının güçsüz takımlarından olan Bulls 2020 Draft 4.sıradadan Patrick Williams’ı, 44. Sıradan Marko Simonovic’i seçti. 2009 yılından beri Bulls Franchise’ı adına görev yapan Gar Forman ile yolları ayırdı ve yerine Arturas Karnisovas’ı getirdi. Koç olarak da eski Oklahoma City Thunder koçu Billy Donovan ile anlaşıp Chicago için yepyeni bir sayfa açtı. Donovan, All Star olacak Zach Lavine önderliğindeki genç takım ile tecrübe kazanmaya çalıştı. Sezon ortasında takaslar ile Vucevic, Aminu, Theis gibi isimleri aldılar. Sezonu biraz dağınık hücum ve savunma ile bitirip ilerisi için pek te iyi sinyaller vermemişti.

TAKIMA KİMLER KATILDI

Ayo Dosunmu ve Ethan Thompson 2021 draftının ardından takıma alınan oyuncularken Lonzo Ball, Alex Carruso, DeMar DeRozan, Tony Bradley, Jevonte Green, Derrick Jones Jr, Matt Thomas, Alize Johnson ve Stanley Johnson ile takımını güçlendirdi.

TAKIMDAN KİMLER AYRILDI

Artık kendi hikayesini yazmak isteyen Lauri Markannen, Al-Farouq Aminu, Thad Young, Garret Temple, Thomas Satoransky, Daniel Theis, Wendell Carter JR, Otto Porter  ve Cristiano Felicio gibi isimler ile yollar ayrıldı.

21-22 Chicago Bulls kadrosu

Tony Bradley

Troy Brown Jr

Alex Carruso

Tyler Cook

Lonzo Ball

DeMar DeRozan

Ayo Dosunmu

Devon Dotson

Javonte Green

Alize Johnson

Stanley Johnson

Derrick Jones Jr

Zack LaVine

Marko Simonovic

Matt Thomas

Ethan Thomas

Nikola Vucevic

Coby White

 

OFF-SEASON EN İYİ HAMLE

Bu off season’u en iyi geçiren takım olarak bu yazın en iyi hamlesini seçmek kolay değil. Benim tercihim ise 2017 2.seçim hakkı ile Lakers’a katılıp sonrasında Pelicans’a takaslanan Lonzo Ball. Ligi ve oyunu artık tanıyan Ball, hala genç yaşı ve oyun aklı ile Bulls’un yeni oyununun önemli parçalarından olacaktır. Kendisinden beklenilen patlamayı belki de Bulls ile yakalayacaktır.

Lonzo bence en iyi hamle ama DeMar DeRozan’a da değinmesek olmaz. Takımın en deneyimli oyuncusu olacak olan DeRozan, oyun aklı ve özellikle Playofflarda yaratabileceği tehdit ile karşı takım için savunması zor bir oyuncu olacaktır. Takım oyunu ve bireysel zamanlarını iyi oturtur ise DeRozan, Bulls için çok çok önemli yer edinebilir.

GELECEK SEZON NELER YAPARLAR

Bulls için hedef şüphesiz Playoff’lar içinde yer almak olacaktır. Kaçıncı sıradan olursa olsun Playoff basketbolu oynamak Bulls gibi yeni kurulan ve genç takımlar için önemli sınav olacaktır. Tahminen Bulls 7-10’luk kısımda olarak Playoff savaşı verecektir. Bakalım Bulls, Rose, Butler, Deng, Noah ile yakaladığı o genç jenerasyonu Ball,LaVine, DeRozan ve Vucevic ile yad edebilecek mi ?

Gökberk Ata Mert
Nba Live 07 oyunuyla NBA ligini tanımış ve 2010 lardan beri ligin sıkı takipçisi. Şu anda İstinye Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Büyük Derrick Rose hayranı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir